Facebook ma stracić 80 proc. użytkowników do 2017 roku

Dwaj naukowcy z Uniwersytetu Princeton w swoim badaniu sugerują, że w ciągu najbliższych trzech lat popularność Facebooka bardzo mocno spadnie.

tp
tp
Udostępnij artykuł:

Autorami badania są John Cannarella i Joshua Spechler z wydziału mechaniki i inżynierii lotniczej. Porównali oni popularne serwisy społecznościowe do epidemii chorób zakaźnych jak np. dżuma. Według tej teorii w ciągu najbliższych trzech lat 80 proc. użytkowników Facebooka miałoby się uodpornić na jego wpływ i zrezygnować z posiadania na nim profilu.

W swoim raporcie naukowcy przytoczyli proces wzrostu i spadku popularności serwisu MySpace. Bazując na danych z Google Trends udało się wskazać szczyt popularności platformy, który przypadł na rok 2007. Wówczas MySpace było wyceniane na 1,2 mld dolarów i liczyło 300 mln użytkowników. Ostatecznie jednak w wyniku spadku zainteresowania serwis został sprzedany za 35 mln dolarów w roku 2011.

grafika

Według autorów badania analogicznie do tej pory wygląda sytuacja Facebooka, który szczyt swojej popularności zanotował w 2013 roku i od tej pory będzie regularnie tracił użytkowników. Ostatecznie w 2020 roku w serwisie Zuckerberga mają zostać jedynie nieliczni internauci.

Facebook 10 lutego br. będzie obchodził swojego 10. urodziny. Według udostępnianych inwestorom danych aktualnie odwiedza go 1,2 mld użytkowników. Liczba ta rzeczywiście spada, jednak jest to tłumaczone zwiększeniem ruchu na urządzeniach mobilnych. Miesięcznie z poziomu smartfonów i tabletów loguje się do serwisu 870 mln osób.

Rośnie również wartość giełdowa Faceboka. Aktualnie za pojedynczą akcję serwisu płaci się 56 dolarów. Jednak jeszcze kilka dni temu ich cena sięgała rekordowych 59 dolarów.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

STS przeniósł "Rozmowy. Bardziej" z Kanału Zero do Onetu

STS przeniósł "Rozmowy. Bardziej" z Kanału Zero do Onetu

Nowy program wydawcy Gońca. Liderzy "bez garnituru"

Nowy program wydawcy Gońca. Liderzy "bez garnituru"

Kod przy kodzie, Kłeczek z wykresem i dżentelmeńską umową. Tak Republika apeluje o wpłaty

Kod przy kodzie, Kłeczek z wykresem i dżentelmeńską umową. Tak Republika apeluje o wpłaty

Katarzyna Kasia z matką o filozofii. Nowy cykl w Trójce

Katarzyna Kasia z matką o filozofii. Nowy cykl w Trójce

Agnella – Dywany Utkane Z Natury
Materiał reklamowy

Agnella – Dywany Utkane Z Natury

Shein z kolejną grzywną. Minister zarzuca mu "nielojalną konkurencję"

Shein z kolejną grzywną. Minister zarzuca mu "nielojalną konkurencję"