WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Aplikacja mobilna Facebooka z domyślnie włączonym dźwiękiem w wideo i osobnym oknem odtwarzania

Facebook ułatwi publikowanie ogłoszeń o pracę, chce konkurować z LinkedIn

2017-02-17 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Facebook wprowadził nową opcję pozwalającą pracodawcom na publikowanie ogłoszeń rekrutacyjnych i nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi kandydatami na konkretne stanowiska. Na razie funkcja jest dostępna w USA i Kanadzie, może jednak zmienić Facebook w konkurenta dla takich serwisów jak LinkedIn.

Facebook ułatwi publikowanie ogłoszeń o pracę, chce konkurować z LinkedIn

Facebook już wcześniej dopuszczał publikowanie przez firmy ogłoszeń rekrutacyjnych, teraz jednak ma to być prostsze, a same ogłoszenia lepiej widoczne na stronach pracodawców.

Użytkownicy zainteresowani konkretnymi ofertami pracy mogą w łatwy sposób odpowiedzieć na te propozycje i składać własne aplikacje, także za pośrednictwem komunikatora Messenger.

Zamieszczanie ogłoszeń o pracę przez firmy jest opcją darmową. Na razie jednak mogą z niej korzystać jedynie pracodawcy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Wchodząc na rynek rekrutacyjny w segmencie mediów społecznościowych, przy dużej bazie użytkowników Facebook z czasem może stać się poważnym konkurentem dla wyspecjalizowanych w tym kierunku platform, takich jak LinkedIn kupiony w połowie ub.r. przez Microsoft za ponad 26 mld dol.

W całym ub.r. Facebook zanotował 27,6 mld dol. przychodu, a zysk netto wzrósł z 3,6 mld do 10,2 mld dol.

Autor: ps

Wiecej informacji: Facebook, LinkedIn, ogłoszenia o pracę

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia