WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Onet przed Allegro i WP, YouTube słabo w mobile’u (TOP50 serwisów na komputerach, smartfonach i tabletach)

Facebook zmienia reguły w Trending Topics po oskarżeniach o cenzurę polityczną

2016-05-25 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Facebook poinformował, że wprowadza zmiany w sposobie selekcji treści sugerowanych użytkownikom. Zniknąć mają uprzywilejowane źródła, a redaktorzy otrzymać mają bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące oceniania materiałów.

Facebook zmienia reguły w Trending Topics po oskarżeniach o cenzurę polityczną

O planowanych zmianach w swojej polityce związanej z Trending Topics Facebook poinformował na blogu. Serwis zaznaczył, że wewnętrzne śledztwo nie przyniosło dowodów świadczących o tym, by algorytm Trending Topics oraz działania redaktorów prowadziły do dyskryminowania i blokowania treści o charakterze konserwatywnym, o co Facebook był niedawno oskarżany.

Według zapowiedzi popularne treści sugerowane użytkownikom będą bardziej starannie selekcjonowane pod względem zawartych w nich poglądów politycznych.

Wśród planowanych zmian jest m.in. likwidacja listy zaufanych źródeł, z których w pierwszej kolejności czerpane są materiały kierowane do szerokiego rozpowszechniania. Na tej liście były m.in. BBC News, CNN, Fox News, „The Guardian”, NBC News, „The New York Times”, „USA Today”, „The Wall Street Journal”, „Washington Post” i Yahoo News.

Facebook zakłada także większą liczbę szkoleń, dzięki którym redaktorzy Trending Topics będą bardziej wyczuleni na treści, które selekcjonują po tym, jak wstępnego wyboru dokona algorytm. Zostaną też opracowane nowe, bardziej szczegółowe instrukcje dla redaktorów.

Obecnie zapowiedziane zmiany mogą być efektem spotkania Marka Zuckerberga z konserwatywnymi politykami i dziennikarzami, do którego doszło w ubiegłym tygodniu. Podczas rozmów ustalono wspólne działania wokół zachowania politycznej i światopoglądowej równowagi w treściach zamieszczanych na Facebooku.

Autor: ps

Wiecej informacji: Facebook, algorytm, newsfeed, Trending Topics

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia