SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Fakty” liderem programów informacyjnych. „Wiadomości” straciły 400 tys. widzów, a „Teleexpress” 550 tys.

W lutym br. nowym liderem oglądalności wśród programów informacyjnych zostały „Fakty”, które wyprzedziły „Teleexpress”. W minionym miesiącu „Wiadomości” straciły 400 tys. widzów, a „Teleexpress” 550 tys. - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Justyna Pochanke, fot. tvn Article

„Fakty” w lutym 2017 roku oglądało średnio 3,43 mln widzów, co zapewniło TVN 22,90 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 3,21 proc. widzów (najmniejsza strata w zestawieniu), czyli 114 tys. oglądających, a jego udział zmalał z 24,19 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Dziennik ten na pozycję lidera awansował z miejsca drugiego.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 3,63 mln widzów, co przełożyło się na 24,24 proc. udziału. Było to o 1,99 proc. mniej, niż w lutym 2016 roku.

Na drugą lokatę spadł z kolei „Teleexpress” TVP1. Widownia tego dziennika zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 14,05 proc. (557 tys. osób) do 3,41 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w rynku zmalał z 34,08 proc. do 29,31 proc.

Podium uzupełniają „Wiadomości” TVP1. Ich oglądalność zmalała o 11,61 proc. (400 tys. widzów) i w lutym 2017 roku wyniosła ona 3,04 mln osób. Z kolei udział serwisu wyniósł 19,40 proc. (rok wcześniej było to 22,33 proc.).

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu. Widownia tego dziennika wyniosła 2,49 mln osób, po spadku o 3,66 proc. Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w lutym br. oglądało 2,66 mln widzów, czyli o 3,32 proc. mniej, niż przed rokiem.

Wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 poszedł w dół o 7,23 proc. do 1,57 mln widzów.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w lutym 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 2,25 proc. do 1,23 mln oglądających. Z kolei najwięcej straciły tutaj „Wiadomości” - było to 15,01 proc. do 758 tys. widzów.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty” liderem programów informacyjnych. „Wiadomości” straciły 400 tys. widzów, a „Teleexpress” 550 tys.

56 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
nikt nie chce oglądać propagandy Kurskiego, Ziemca, Adamczyka i Paczuskiej
odpowiedź
User
Telemarketer
Fakty TVN dażą największym zaufaniem tylko wyborcy PO i .Nowoczesna.
odpowiedź
User
marketer
Większość Polaków chce oglądać Kurskiego, Ziemca, Adamczyka i Paczuską.
odpowiedź
User
Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 510: Płacz Demokratów
Oto efekt rządów PiSu. Od prawie półtora roku cały kraj płacze. Daleko przed szeregiem można zobaczyć towarzysza redaktora Michnika. Na kolanach. W geście przywiązania do koryta Demokracji. Towarzysza Lisa z nim nie ma. Wypłakał się już w niemieckiej telewizji. A oto członkowie redakcji Gazety Wyborczej wspierani przez urzędników Platformy. Płaczą po utraconych flagach unijnych. Płaczą wszyscy. Płacze szwagier, który straci kontrakt na budowę trzy razy droższych dróg. Płaczą oficerowie WSI. Gdy padnie powołany przez Platformę Trybunał Konstytucyjny już nic nie będzie tak jak dawniej. Zacznie się deplatformizacja państwa. Lata lojalnej służby dla Demokracji Ludowej, dla Postępu pójdą w niepamięć. Dlatego szczery płacz można usłyszeć w każdym zakątku kraju. 8 lat rządów pozwoliło Demokratom zająć wszystko i teraz wszystko mogą stracić. A co za tym idzie będzie im żyło się gorzej. Będzie żyło się gorzej im wszystkim!
odpowiedź
User
Terier
brawo. jeszcze w Polsce mamy media, które przeciwstawiają się dyktaturze.
odpowiedź
User
.Niedouczony Ryszard
nikt nie chce oglądać propagandy Kurskiego, Ziemca, Adamczyka i Paczuskiej


Fakty: 3,4 mln oglądających. Wiadomości: 3,0 mln oglądających. Wniosek: NIKT nie ogląda Wiadomości.

Wiesz, że nadawałbyś się na dziennikarza Faktów? Twoja rzetelność spodobałaby się tam.
odpowiedź
User
Nicki
No jak widać, tureckie seriale i wydłużenie czasu emisji nie pomagają Dziennikowi TV by były na topie, życzę dalszych spadków oglądalności
odpowiedź
User
hola hola
Uwielbiam Fakty. 90% czasu o polityce. 50% czasu o kaczynskim i macierewiczu. bez tych informacji nie umiem życ. Trzymam kciuki
61 34
odpowiedź
User
Arak
Uwielbiam Fakty. 90% czasu o polityce. 50% czasu o kaczynskim i macierewiczu. bez tych informacji nie umiem życ. Trzymam kciuki

Programy informacyjne informują co robi partia rządząca. Szok!
79 37
odpowiedź
User
rafael
Faktów już nie da się oglądać, to kanał propagandowy opozycji i mówią jak opozycja. O prezydencie, rządzie i PiS tylko, oszukali, okłamali, nie zrobili itd. typowa mowa opozycji, zero bezstronności.
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing