WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Seriale i filmy z AXN Now w CDA.pl

Film „2 noce do rana” z równoległą premierą kinową i na CDA Premium

2017-09-20 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

22 września 2017 roku na ekrany polskich kin wejdzie film „2 noce do rana” fińskiego reżysera Mikko Kuparinena. Jednocześnie z kinową premierą film udostępniony zostanie użytkownikom platformy CDA Premium. To pierwsza tego typu łączona premiera w tym serwisie.

 

Film „2 noce do rana” z równoległą premierą kinową i na CDA Premium

W komunikacie podkreślono, że po raz pierwszy użytkownicy internetowego płatnego serwisu CDA Premium będą mogli zobaczyć film w dniu jego kinowej premiery. Jest to efekt współpracy CDA z firmą Spectator, polskim dystrybutorem obrazu.

„2 noce do rana” to fińsko-litewski dramat. Caroline, francuska architektka i Jaakko, didżej z Finlandii spotykają się w Wilnie, gdzie ona załatwia interesy, a on ma zagrać koncert.

Spędzają razem noc, ale przypadkowa przygoda przeradza się w coś więcej, gdy chmura wulkanicznych popiołów zasłania niebo i sprawia, że wszystkie loty zostają odwołane.

Film był pokazywany na festiwalach w Brukseli, Edynburgu, Montrealu (otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera) oraz Valladolid (nagroda dla najlepszego filmu).

- Staramy się nie tylko zbudować jak największy i jak najbardziej atrakcyjny katalog filmów na CDA Premium, ale chcemy też żeby najnowsze produkcje były dostępne dla naszych użytkowników jak najszybciej - zapewnia Jarosław Ćwiek z serwisu CDA Premium. - Dla dystrybutorów rosnący w siłę rynek VoD nie musi być zagrożeniem. Przeciwnie, jest szansą na rozwój.

CDA Premium to polski serwis VOD w którym użytkownik po wykupieniu miesięcznego abonamentu otrzymuje dostęp do katalogu blisko 3,5 tys. filmów. Wszystkie materiały, jakie znajdują się w bazie CDA Premium są udostępniane użytkownikom w ramach umów licencyjnych zawartych z dystrybutorami.

CDA Premium jest częścią platformy CDA, która według danych Gemius/PBI z lipca br. przyciąga miesięcznie ponad 6,77 mln użytkowników.

Autor: ps

Wiecej informacji: CDA Premium, 2 noce do rana

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia