WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVP ABC i TV Trwam już w naziemnej telewizji cyfrowej. Kanały TVP zmieniły pozycje

Fokus TV rusza 28 kwietnia. Stacja ujawniła logo i hasło (foto)

2014-02-17 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Edukacyjno-poznawczy kanał Fokus TV, który trafi na pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej, zacznie emisję 28 kwietnia br. - poinformował nadawca. Stacja będzie promować się hasłem „Fokus TV Otwiera Świat”

Fokus TV rusza 28 kwietnia. Stacja ujawniła logo i hasło (foto)

Fokus TV ujawnił też logo, które składa się z dominującej litery „F”, położonej w centralnej części znaku, skrótu „TV” umieszczonego w prawym górnym rogu, słowa „Fokus” w dolnej części oraz kwadratowej ramki. Podstawowy logotyp występuje w wersji czarnej na białym tle. Pozostałe wersje mają białe logo i tło w jednym z czterech kolorów: oliwkowym, fioletowym, czerwonym lub turkusowym. Barwy te stanowią zespół cech wizualnych marki.

Zarówno projekt logotypu, jak i hasło stworzone zostały przez zespół powołany do obsługi kanału. W jego skład weszły także zewnętrzne agencje Grupa 13 i Bombadil.

W ofercie programowej Fokus TV znajdą się filmy dokumentalne, reportaże oraz inne programy poświęcone takim dziedzinom jak nowe technologie i wynalazki, gospodarka, kultura i historia cywilizacji świata oraz o tematyce podróżniczej, etnograficznej, geograficznej, przyrodniczej czy ekologicznej. Nadawcą stacji będzie spółka Spektrum, należąca do Grupy ZPR, która ma w swoim portfolio też kanały muzyczne Eska TV i Polo TV.

Fokus TV wygrał zorganizowany w ub.r. konkurs na nadawanie na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, gdzie pojawi się 28 kwietnia br. (więcej na ten temat). Poza tym stacja trafi do sieci kablowych i na platformy cyfrowe.

Autor: pp

Wiecej informacji: Fokus TV, naziemna telewizja cyfrowa, Grupa ZPR

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia