WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Men’s Health” liderem sprzedaży wśród pism męskich w sierpniu, „CKM” wyprzedziło „Logo”

Amerykański „Forbes” z 10 numerami w roku, będą zwolnienia pracowników

2017-11-20 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Amerykańska wersja miesięcznika „Forbes” zostanie ograniczona do 10 wydań w ciągu roku. Wydawca tłumaczy decyzję koncentracją na segmencie internetowym i mobilnym, przewiduje też zwolnienia obejmujące około 20 osób w redakcji.

Amerykański „Forbes” z 10 numerami w roku,  będą zwolnienia pracowników

Jak informuje serwis New York Post od początku do końca 2018 r. „Forbes” zamiast 14 zamierza wydać jedynie 10 numerów magazynu. Decyzję potwierdziła w rozmowie z NYP rzeczniczka wydawcy zaznaczając, że „Forbes” zamierza skoncentrować się na większym dotarciu do czytelników za pośrednictwem internetu oraz aplikacji mobilnej.

Przedstawicielka „Forbesa” zapowiedziała, że ograniczenie w częstotliwości wydawania drukowanych wersji magazynu pozwoli przynieść oszczędności i dostarczać odbiorcom w jeszcze większej niż dotąd liczbie opiniotwórcze treści oraz pogłębione analizy i raporty, które są znakiem rozpoznawczym tytułu. W ramach cięcia kosztów i zmian w polityce wydawniczej planowane są także zwolnienia, która mają w sumie objąć ok. 20 pracowników redakcji.

Od 2004 r. w Polsce funkcjonuje lokalna wersja „Forbesa” wydawana obecnie przez Ringier Axel Springer Polska. Serwisowi Wirtualnemedia.pl nie udało się uzyskać odpowiedzi na pytanie czy w związku z nowymi planami wydawniczymi amerykańskiego wydawcy przewidywane są także zmiany w ukazywaniu się polskiej edycji „Forbesa”.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Forbes, redukcja, RASP

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia