WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Maryla Rodowicz po rezygnacji Kayah i Nosowskiej rozważa wycofanie się z festiwalu w Opolu

Gorący temat

Wpadka senatora PO: w „Młodzież kontra…” stwierdził, że nikt normalny nie chodzi do TVP Info (wideo)

0

Frans Timmermans Człowiekiem Roku „Gazety Wyborczej”. Podczas gali zaśpiewa Kayah jako „gest solidarności”

2017-05-19 A A A KOMENTARZE: 30 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W piątek, 19 maja, „Gazeta Wyborcza” (Agora) po raz dziewiętnasty wręczy tytuł swojego „Człowieka Roku”. Tym razem redakcja przyznała go wiceszefowi Komisji Europejskiej, Fransowi Timmermansowi. - Nagradzamy obrońcę wartości, na których zbudowano Unię Europejską - mówi dla Wirtualnemedia.pl Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego dziennika.

Frans Timmermans Człowiekiem Roku „Gazety Wyborczej”. Podczas gali zaśpiewa Kayah jako „gest solidarności”

„Gazeta Wyborcza” postanowiła też, że w części artystycznej jej uroczystej gali wystąpi Kayah. - Traktujemy to jako gest solidarności z artystką - mówi nam Jarosław Kurski. Kayah miała zaśpiewać w Opolu podczas koncertu z okazji 50-lecia kariery scenicznej Maryli Rodowicz, lecz ostatecznie występ nie dojdzie do skutku. Nie zgodził się na niego prezes TVP, Jacek Kurski.

Wręczenie tytułu „Człowieka Roku” odbędzie w warszawskiej siedzibie „Gazety Wyborczej” i Agory. Laudację na cześć laureata wygłosi Włodzimierz Cimoszewicz, zaś całą uroczystość poprzedzi debata „Nadzieja dla Europy” z udziałem zaproszonych gości. Wezmą w niej udział m.in. Klaus Bachmann, profesor politologii na Uniwersytecie SWPS, były korespondent prasy niemieckiej w Polsce, Sylvie Kauffmann, francuska publicystka, była korespondentka AFP w Warszawie, Moskwie i Waszyngtonie, była dyrektor wydawnicza i redaktor naczelna „Le Monde” oraz Iwan Krastew, bułgarski politolog, szef Centrum Strategii Liberalnych w Sofii i wykładowca w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu. Debatę poprowadzi redaktor naczelny „GW”, Adam Michnik.

To już dziewiętnasta gala przyznania tytułu. - W 28 urodziny "Gazeta Wyborcza" nagrodzi obrońcę wartości, na których zbudowano Unię Europejską. Frans Timmermans to wielki przyjaciel Polski. Jesteśmy pełni uznania dla jego starań, by w Polsce szanowane były zasady państwa prawa, niezależne sądownictwo, system wzajemnej kontroli władz i prawa człowieka - podkreśla w wypowiedzi dla portalu Wirtualnemedia.pl Jarosław Kurski, wicenaczelny „Gazety Wyborczej”.

Do tej pory tytuł Człowieka Roku „Gazety Wyborczej” odebrali: Vaclav Havel, George Soros, Siergiej Kowaliow, Joschka Fischer, Günter Verheugen, Bronisław Geremek, Javier Solana, Zbigniew Brzeziński, abp Józef Życiński, Andrzej Wajda, Tadeusz Mazowiecki, Władysław Bartoszewski, Richard von Weizsacker, Tadeusz Konwicki, Yoani Sánchez, Michaił Chodorowski, Bronisław Komorowski, zaś rok temu - Timothy Snyder.

W pierwszym kwartale 2017 roku średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” wynosiła 118 305 egz., co daje spadek w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego o 21,47 proc.

Autor: Jacek Kowalski

Wiecej informacji: Frans Timmermans, Człowieki Roku, Gazeta Wyborcza, Kayah

Komentarze (30) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia