WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Wszystkie dzienniki ze spadkiem sprzedaży w lipcu, „Gazeta Wyborcza” straciła najwięcej

„Gazeta Pomorska” na czele sprzedaży w lipcu, „Dziennik Bałtycki” stracił najwięcej

2017-09-07 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W lipcu br. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród codziennych gazet regionalnych i lokalnych była „Gazeta Pomorska”. Prawie wszystkie tytuły odnotowały spadki sprzedaży, a najwięcej stracił „Dziennik Bałtycki”. Zyskał tylko „Sport”.

„Gazeta Pomorska” na czele sprzedaży w lipcu, „Dziennik Bałtycki” stracił najwięcej

Średnia sprzedaż ogółem „Gazety Pomorskiej” (Polska Press Grupa) w lipcu 2017 roku wyniosła 31 092 egz., czyli o 14,02 proc. mniej, niż w analogicznym okresie rok wcześniej - pokazują dane Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowane przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą lokatę zajął „Dziennik Zachodni” (Polska Press Grupa), którego średni wynik sprzedażowy w analizowanym okresie zmniejszył się o 19,41 proc. do 27 186 egz.

Podium uzupełnia „Głos Wielkopolski” (Polska Press Grupa). Średnia sprzedaż ogółem tego tytułu w lipcu 2017 roku wyniosła 21 783 egz., po spadku o 15,94 proc.

Jedynym wzrostem - o 2,64 proc. do 5 138 egz. - pochwalić się mógł „Sport” (Ringier Axel Springer Polska). Dziennik ten w awansował z 22. na 20. lokatę.

Najwięcej stracił natomiast „Dziennik Bałtycki” (również Polska Press Grupa), który w rankingu był 5. Średni wynik tego dziennika zmniejszył się o 25,50 proc. i ostatecznie wyniósł 16 249 egz.

W lipcu br. w porównaniu do czerwca br. największym wzrostem wśród dzienników regionalnych pochwalić się mógł „Sport” - było to 5,35 proc.

Na czele spadków znalazł się tutaj „Dziennik Zachodni”, który stracił 15,44 proc.

Dane dotyczą wszystkich dzienników regionalnych i lokalnych z bazy ZKDP.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Gazeta Pomorska, Dziennik Zachodni, Głos Wielkopolski, dziennik regionalny, dziennik lokalny, zkdp

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia