WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Gastronomia ma uniezależnić Agorę od przychodów reklamowych. „Plan powolnego wzrostu”

„Gazeta Wyborcza”: cotygodniowa rubryka „Wyborcza to WY” z opiniami czytelnikami

2018-03-08 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

„Gazeta Wyborcza” (Agora) będzie oddawała swoim czytelnikom raz w tygodniu cztery strony na ich opinie, w ramach sekcji „Wyborcza to WY”. Komentarze te pojawiać się też będą codziennie w internecie. Przedsięwzięcie koordynują Katarzyna Pawłowska i Waldemar Paś. - Wierzymy, że właśnie tak trzeba robić - zapowiadają.

„Gazeta Wyborcza”: cotygodniowa rubryka „Wyborcza to WY” z opiniami czytelnikami

Akcja zaczęła się w środę, 7 marca i trwać ma bezterminowo. Raz w tygodniu (zawsze w środę) czytelnicy dostaną cztery kolumny w papierowym wydaniu „Gazety Wyborczej”. Na ich łamach redakcja będzie drukowała opinie z Facebooka, listy, maile, tweety czy wpisy z blogów.

- Wierzymy, że wsłuchiwanie się w głosy czytelników dotyka samej istoty nie tylko „Wyborczej”, ale dziennikarstwa w ogóle. Wierzymy, że właśnie tak trzeba robić. W czasach, gdy jesteśmy podzieleni i dzielimy się coraz bardziej również za sprawą mediów społecznościowych, publikowanie w tradycyjnej gazecie Waszych poglądów, tego, co Was zaciekawia, irytuje, fascynuje, dręczy - może pomóc nam wszystkim. Nauczyć nas słuchać innego, pamiętając, że słuchać to nie zawsze akceptować - piszą dziennikarze prowadzący akcję we wstępniaku.

Kolumny "Wyborcza to Wy" będą ukazywały się także w internecie - tutaj będą publikowane codziennie, na specjalnej podstronie Wyborcza.pl/wyborczatowy.

Jak podkreślają wspólnie Katarzyna Pawłowska i Waldemar Paś - cztery strony „GW” oddawane są czytelnikom na początek, z czasem powierzchnia ta może wzrosnąć. Redaktorzy wspierani przez osoby z zespołu „Gazety Wyborczej” z całego kraju.

Hasło nawiązuje do promocji dziennika z jesieni 2017 roku, którą zainspirowały obywatelskie protesty przeciwko łamaniu praworządności. Już wówczas (koniec 2017 r.) Jerzy Wójcik, wydawca pisma, zapowiadał, że w pierwszym kwartale 2018 pojawi się w gazecie specjalna, stała sekcja dla czytelników. Strony „Wyborcza to WY” ma także pełnić funkcję forum obywatelskiego na łamach gazety.

Z danych ZKDP wynika, że w styczniu 2018 roku średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” wynosiła 96 668 egz.

Autor: jk

Wiecej informacji: Gazeta Wyborcza, Agora

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia