WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

2018 rok bez rewolucji w wyszukiwarce Google, problem „bańki filtrującej” będzie narastał (opinie)

Gorący temat

CBA: Matczuk i Plakwicz złamali przepisy, zakładając agencję Solvere, kiedy pracowali jeszcze w kancelarii premiera

1

Google Pay zastąpi rozproszone usługi finansowe Google

2018-01-09 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Google zapowiedział wprowadzenie platformy o nazwie Google Pay, która ma ułatwić użytkownikom dokonywanie operacji finansowych i opłat w internecie. Nowa usługa ma zintegrować osobne wcześniej systemy, takie jak Android Pay i Google Wallet.

Google Pay zastąpi rozproszone usługi finansowe Google

O wprowadzeniu Google Pay firma poinformowała na blogu zaznaczając, że nie chodzi wyłącznie o zmianę nazwy i wprowadzenie nowej marki.

Google podkreślił, że obecnie użytkownicy Google używają kilku różnych systemów do dokonywania płatności w sieci. Za niektóre transakcje płacą posługując się przeglądarką Chrome, za inne korzystając z Android Pay, jeszcze innych operacji finansowych dokonują za pośrednictwem usług Google Wallet.

Teraz Google zapowiedział, że chcąc ułatwić użytkownikom korzystanie z internetowych operacji finansowych wprowadza nową platformę Google Pay. W komunikacie podkreślono, że dzięki Google Pay dane płatności zapisane na koncie Google danej osoby będą dla niej łatwiej dostępne - dzięki temu będą mogli płacić za swoje zakupy szybciej i bezpieczniej.

Według planów w ciągu najbliższych tygodni Google Pay zadebiutuje w sieci, w sklepach stacjonarnych i produktach Google. Jednym z pierwszych partnerów który wprowadził już u siebie nowy system jest serwis Airbnb, w niedalekiej przyszłości mają do niego dołączyć kolejne firmy, aplikacje i usługi.

Google zapowiada, że Google Pay nie tylko zintegruje na jednej platformie rozproszone dotąd systemy płatności, ale zaoferuje też użytkownikom dodatkowe możliwości finansowe.

Autor: ps

Wiecej informacji: Google, Google Pay, Android Pay, Google Wallet

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia