WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Niemiecki urząd antymonopolowy zbada dominację Facebooka i Google na rynku reklamowym

Google wprowadza rezerwację biletów lotniczych i hoteli w mobilnej wyszukiwarce

2018-02-08 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Google poinformował, że w jego wyszukiwarce mobilnej dostępna będzie opcja pozwalająca na rezerwowanie i kupowanie miejsc w hotelach oraz biletów lotniczych. Na razie z nowej funkcji będą mogli korzystać jedynie użytkownicy w wybranych krajach na świecie.

Google wprowadza rezerwację biletów lotniczych i hoteli w mobilnej wyszukiwarce

O nowej opcji w mobilnej wyszukiwarce Google poinformował na swoim blogu zaznaczając, że jej wprowadzanie będzie odbywało się stopniowo i na razie funkcja jest dostępna jedynie dla użytkowników w wybranych krajach.

Jak podkreśla Google dzięki nowej funkcjonalności podczas wyszukiwania konkretnych haseł na smartfonach i tabletach możliwe jest przejście bezpośrednio do opcji pozwalającej nie tylko na przejrzenie aktualnej oferty hoteli czy linii lotniczych, ale także zarezerwowanie z poziomu wyszukiwania miejsca noclegowego lub biletu na konkretny przelot.

Oprócz rezerwacji lotniczych i hotelowych w wynikach wyszukiwania pojawiła się też opcja More Destinations pozwalająca użytkownikom na znalezienie ciekawych miejsc do zwiedzania i wypoczywania wraz z istniejącą w nich bazą noclegową i możliwością zaplanowania podróży do tej lokalizacji.

Google nie podaje w jakich krajach nowa opcja będzie dostępna w pierwszej kolejności. Z materiałów graficznych zamieszczonych w komunikacie można wywnioskować, że znajdzie się wśród nich Australia.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Google, hotele, bilety lotnicze, wyszukiwarka mobilna

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia