WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Google z 17,7 mld dolarów wpływów, najwięcej z reklam

Google zamyka Google+ Photos, wszystkie zdjęcia w aplikacji Google Photos

2015-07-22 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Na 1 sierpnia koncern Google zapowiada ostateczną likwidację usługi Photos wbudowanej w serwis społecznościowy Google+. Użytkownikom pozostanie do dyspozycji osobna aplikacja o nazwie Google Photos. Wszystkie zdjęcia zgromadzone w chmurze będą zachowane - zapowiada internetowy gigant.

Google zamyka Google+ Photos, wszystkie zdjęcia w aplikacji Google Photos

O rozdzieleniu od siebie serwisu społecznościowego i usługi do gromadzenia oraz katalogowania zdjęć Google poinformował na początku marca br  Zgodnie z zapowiedziami 1 sierpnia zamierza ostatecznie zamknąć Google+ Photos, a także starszą wersję aplikacji Zdjęcia.

Według informacji opublikowanych na blogu użytkownicy Google+, aby korzystać ze zdjęć zgromadzonych na swoim koncie w sieci będą musieli zainstalować osobno aplikację Google Photos, bowiem po dokonaniu aktualizacji Google+ jego nowa odsłona nie będzie już zawierać modułu udostępniającego fotografie.

Google uspokaja użytkowników, że po zapowiedzianych zmianach żadne zdjęcia użytkowników nie zostaną skasowane, a dostęp do nich będzie można mieć poprzez wspomniany program lub pod tym adresem w internecie.

Platforma Google Photos została uruchomiona w maju br. Pozwala ona na gromadzenie zdjęć oraz filmów i ich ograniczoną edycję, a także katalogowanie i wyszukiwanie fotografii. Niedawno jednak okazało się, że algorytm zarządzający Google Photos nie jest jeszcze doskonały. Pomyłka w systemie tagowania zdjęć sprawiła, że para czarnoskórych Amerykanów została przez program uznana za goryle (więcej o tym).

Autor: ps

Wiecej informacji: Google, Google+, Photos, Google Photos

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia