WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Wojciech Władziński head of SEO w SEOgroup, Agata Wojtyna account directorem

Grupa R22 za 2,81 mln zł kupuje agencję Seofabryka

2018-02-13 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Spółka zależna Grupy R22 podpisała umowę kupna za 2,81 mln zł 100 proc. udziałów agencji Seofabryka oferującej usługi SEO i SEM. Jej poprzedni dotychczasowy właściciel, firma Kodiko, zobowiązał się do nieprowadzenia przez cztery lata działalności w tym segmencie.

Grupa R22 za 2,81 mln zł kupuje agencję Seofabryka

W komunikacie giełdowym Grupy R22 podano, że Seofabryka realizuje usługi dla kilkuset klientów z sektora małych i średnich firm. - Usługi SEO i SEM stanowią ważny element usług dodanych świadczonych w segmencie hostingu. W wyniku transakcji Grupa R22 zyskuje nie tylko nowych odbiorców usług związanych z marketingiem w wyszukiwarkach, ale także kompetencje, dzięki którym będzie mogła jeszcze efektywniej realizować wewnętrznie zadania dla wszystkich marek z grupy - uzasadniła Grupa R22.

Jednym z warunków realizacji transakcji jest to, że Kodiko, poprzedni właściciel Seofabryki, i jego jedyny wspólni w firmie aktów notarialnych zobowiążą się do nieprowadzenia przez cztery lata działalności konkurencyjnej w branży SEO/SEM.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia ub.r. Grupa R22 ogłosiła kupno za ok. 22 mln zł serwisu hostingowego Kei.pl.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych oferujący głównie usługi teleinformatyczne w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service) oraz działający w ramach całego łańcucha wartości - od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Do firmy należą m.in. przejęte w ostatnich latach marki Domeny.pl, Hekko.pl, SuperHost.pl, Biznes-Host.pl, Active24, Linuxpl.com i FutureHost.

Pod koniec grudnia ub.r. firma zadebiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, sprzedała akcje za ponad 60 mln zł.

W drugim półroczu 2016 roku i pierwszej połowie ub.r. Grupa R22 zanotowała 74,11 mln zł wpływów (wobec 42,26 mln zł rok wcześniej), w tym 25,83 mln zł z usług hostingowych, 32,72 mln zł z komunikacji omnichannel i 15,55 mln z telekomunikacji. Od lipca 2016 do czerwca ub.r. firma osiągnęła 6,45 mln zł zysku netto, wobec 7,89 mln zł rok wcześniej.

Autor: tw

Wiecej informacji: R22, Seofabryka, SEO, SEM

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia