WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

YouTube przywraca treści LGBT w trybie ograniczonego dostępu

Hashtag #PolandWakeUp promuje teledysk polskich gejów i lesbijek na cześć George’a Michaela

2017-05-22 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Przedstawiciele środowiska LGBT w Polsce nagrali teledysk do piosenek zmarłego wokalisty George’a Michaela. Akcję promuje hashtag #PolandWakeUp, który zainteresował media zagraniczne, a jej pomysłodawcami są Dawid Mycek i Jakub Kwieciński.

Zdjęcie z planu teledysku, fot. Karolina Kwiecińska Zdjęcie z planu teledysku, fot. Karolina Kwiecińska

W teledysku pt. „Tribute to George Michael” wystąpiły pary gejów i lesbijek z Polski. Wykorzystano w nim fragmenty największych piosenek wokalisty: „Faith”, „Wake Me Up”, „Too Funky” i „Freedom'90”. Każdy fragment został nagrany w innej scenerii, jest utrzymany w innym klimacie i z innymi bohaterami.

W klipie wzięło udział ponad 50 przedstawicieli środowiska LGBT, w tym także przedstawiciele trzech największych organizacji LGBT w Polsce: Kampanii Przeciw Homofobii, Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza oraz Stowarzyszenia Stonewall. Nagrania klipu trwały trzy dni, a przygotowania do niego zajęły dwa miesiące.

- Choć klip wygląda bardzo profesjonalnie, to nie wydaliśmy na niego praktycznie złotówki. Wszystko zrobiliśmy sami, z pomocą przyjaciół, lub przyjaciół przyjaciół - wyjaśnia Dawid Mycek, jeden z pomysłodawców teledysku.

Symbolem całej akcji jest hashtag #PolandWakeUp, nawiązujący do przeboju „Wake Me Up”, który jest częścią klipu.

- Chcemy aby ten hashtag zaistniał w mediach przy okazji udostępniania przez ludzi klipu, bo jest on bardzo wymowny - chcemy aby polskie władze „obudziły się” i wprowadziły regulacje w prawie, na które czeka całe środowisko LGBT. Jesteśmy w szarym ogonie UE pod tym względem, co chociażby pokazuje najnowszy ranking ILGA-Europe, w którym pod względem równouprawnienia osób LGBT zajęliśmy przedostatnie miejsce - opowiada portalowi Wirtualnemedia.pl Jakub Kwieciński.

Nagranie zostało dostrzeżone przez zagraniczne media, m.in. BBC i Huffington Post. Jakub i Dawid są parą i planują ślub w Portugalii.

Autor: łb

Wiecej informacji: George Michael, #PolandWakeUp, Dawid Mycek, Jakub Kwieciński, LGBT

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia