WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

250 tys. widzów premierowych odcinków „Watahy 2”. Kontakt z serialem miało już 1,4 mln osób

W Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech serwis HBO GO dostępny bez abonamentu HBO. „Planowane są kolejne wdrożenia tego rozwiązania”

2017-11-14 A A A KOMENTARZE: 13 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Stacja HBO wprowadziła w czterech krajach naszego regionu możliwość subskrypcji internetowej platformy HBO GO bez konieczności posiadania abonamentu u dostawcy kablowego czy satelitarnego. Oferta dotyczy Czech, Rumunii, Słowacji i Węgier, miesięczne opłaty wynoszą 4,99 i 6,99 euro. - Planowane są kolejne wdrożenia tego rozwiązania - zapowiada w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Agnieszka Niburska, szefowa PR HBO Polska.

W Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech serwis HBO GO dostępny bez abonamentu HBO. „Planowane są kolejne wdrożenia tego rozwiązania”

W komunikacie HBO podkreśla, że jego oferta docierająca do odbiorców obecnie za pośrednictwem operatorów kablowych jest dla nadawcy sukcesem, jednak udostępnienie HBO GO jako oddzielnej usługi to wyjście naprzeciw potrzebom odbiorców.

Użytkownicy w Czechach, Rumunii, na Węgrzech i Słowacji będą mogli wykupić dostęp do serwisu HBO GO nie posiadając umowy z operatorem kablowym i nie mając w niej wykupionej subskrypcji HBO.

Zasada płatności za HBO GO jest podobna jak w przypadku Netfliksa - pierwszy miesiąc bezpłatny, a za kolejne miesiące będzie pobierana opłata za pośrednictwem karty kredytowej podawanej podczas rejestracji.

W ramach miesięcznej opłaty w wysokości 6,99 euro (Czechy, Węgry, Słowacja) oraz 4,99 euro w Rumunii użytkownicy będą mogli oglądać filmy i seriale oferowane przez HBO GO na dwóch urządzeniach jednocześnie z możliwością zarejestrowania na koncie 5 różnych odbiorników (komputer, smartfon, tablet czy telewizor z funkcją Smart TV).

Operator zaznacza, że wcześniej dostęp do HBO GO bez abonamentu telewizyjnego uzyskali mieszkańcy Hiszpanii, Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii i na tamtejszych rynkach usługa cieszy się dużą popularnością.

W Polsce platforma HBO GO jest dostępna od grudnia 2010 r., jednak w naszym kraju wciąż do korzystania z niej konieczne jest wykupienie odpowiedniej subskrypcji HBO w kablówce lub wybranie abonamentu w Plusie bądź Play z opcją dostępu do HBO GO.

Z rozmowy serwisu Wirtualnemedia.pl z Agnieszką Niburską, szefową PR HBO Polska wynika, że na wprowadzenie na nasz rynek HBO GO jako oddzielnej usługi trzeba będzie jeszcze poczekać.

- Rzeczywiście od dziś w czterech krajach europejskich: Rumunii, Czechach, Słowacji i na Węgrzech klienci mogą zakupić bezpośrednio subskrypcję serwisu HBO GO - potwierdza Agnieszka Niburska. - Planowane są kolejne wdrożenia tego rozwiązania. Poinformujemy, kiedy serwis HBO GO będzie dostępny bezpośrednio dla konsumentów w Polsce - zapowiada Niburska.

Autor: ps

Wiecej informacji: HBO, HBO Go

Komentarze (13) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia