WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Interia i Wirtualna Polska inaczej niż Onet-RASP emitują reklamy „Sprawiedliwe sądy”, Agorze i Inforowi tego nie zaoferowano

Hipoteka na siedzibie Agory ustanowiona na 202,5 mln zł, firma spłaciła poprzedni kredyt

2017-09-21 A A A KOMENTARZE: 16 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W ramach zabezpieczenia spłaty przez Agorę limitu kredytowego w wysokości do 135 mln zł ustanowiona została hipoteka o wartości 202,5 mln zł. Jednocześnie firma poinformowała, że spłaciła wszystkie zobowiązania z poprzedniego wielocelowego limitu kredytowego zaciągniętego w maju 2014 roku.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PR Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PR

W maju br. Agora zawarła z DNB Bank Polska umowę dotyczącą limitu kredytowego w wysokości do 135 mln zł, na który składa się m.in. do 25 mln zł kredytu nieodnawialnego na spłatę przez firmę poprzedniego kredytu wielocelowego.

Pod koniec sierpnia w ramach zabezpieczenia spłaty tego limitu kredytowego ustanowiono hipotekę na przysługującym Agorze prawie do jej głównej siedziby przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie: prawie użytkowania wieczystego nieruchomości oraz prawie własności znajdującego się tam budynku. Wartość ustanowionej hipoteki to 202,5 mln zł, a wartość ewidencyjna netto działki i budynku na dzień 31 sierpnia br. - 105,63 mln zł. Spółka poinformowała o tym we wtorek w komunikacie giełdowym.

Agora podała też, że spłaciła w całości wszystkie zobowiązania (także prowizję, odsetki i inne należności) z tytułu dotychczasowego wielocelowego limitu kredytowego, zaciągniętego w maju 2014 roku w Banku Pekao SA. W związku z tym spółka zaczęła postępowanie zmierzające do wykreślenia hipoteki umownej ustanowionej na rzecz banku na jej siedzibie. Przypomnijmy, że kontrolowany do niedawna przez włoski bank UniCredit Bank Pekao SA, od czerwca br. jest własnością PZU i Polskiej Fundacji Rozwoju.

Jesienią ub.r. pod młotek poszła łódzka siedziba Agory. Budynek o powierzchni 4,2 tys. metrów kwadratowych został sprzedany za 9,7 mln zł, a  redakcja "Gazety Wyborczej" przeniosła się do wynajętego biura. Na sprzedaż jest też gdański oddział Agory.

W pierwszej połowie br. Agora zanotowała 583,7 mln zł wpływów ze sprzedaży i 5,4 mln zł straty netto. Na początku września Discovery Polska zrealizowało opcję zakupu od firmy pozostałych 51 proc. udziałów firmy nadającej kanał Metro TV, zapłaciło za nie 19 mln zł.

Autor: tw

Wiecej informacji: Agora, kredyt, hipoteka

Komentarze (16) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia