WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Oranżada Hellena będzie lokowana u Kuby Wojewódzkiego w TVN i w „Idolu” w Polsacie

Startuje „Idol” w Polsacie. „Jest matką wszystkich talent show muzycznych”

2017-02-15 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Dzisiaj o godz. 20.00 Telewizja Polsat rozpocznie emisję muzycznego widowiska „Idol”, który powraca po 12 latach. - „Idol” zmienił rynek muzyczny, telewizję i widzów - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Nina Terentiew, dyrektor programowa oraz członek zarządu stacji.

Startuje „Idol” w Polsacie. „Jest matką wszystkich talent show muzycznych”

- Telewizja Polsat była pierwszą na świecie telewizją, która zakupiła od Brytyjczyków prawa do formatu „Idol”, pierwszego muzycznego talent show na świecie. Jest on niewątpliwie „matką” wszystkich następnych talent show muzycznych. Program zmienił rynek muzyczny, telewizję i widzów - wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Nina Terentiew, dyrektor programowa oraz członek zarządu Telewizji Polsat.

W talent show Polsatu przed czteroosobowym jury stają aspirujący wokaliści (w wieku od 16 do 28 lat), prezentując wybraną przez siebie piosenkę. Zgodnie z zasadami uczestnicy etapu castingowego mogą wspierać się akompaniamentem, np. gitary czy pianina lub zaśpiewać to a capella.

Osoby, które zainteresują jurorów przechodzą do kolejnych etapów. W odcinkach na żywo widzowie zagłosują na swoich faworytów, a jurorzy rozstrzygną, kto z dwójki zagrożonych opuści show.

W jury „Idola” zasiadają Elżbieta Zapendowska, Ewa Farna, Janusz Panasewicz i Wojciech Łuszczykiewicz. Program poprowadzi ponownie Maciej Rock.

Nina Terentiew przypomina, że przed laty „Idol” przyciągnął takich artystów jak Sylwia Grzeszczak, Monika Brodka, Ania Dąbrowska, siostry Sistars czy Afromental. - Dziś nic się nie zmieniło. Przez castingi przewinęło się kilka tysięcy chętnych, jurorzy spełnili nasze oczekiwania. Wśród ludzi, którzy przyszli na castingi na pewno narodzą się nowe gwiazdy na miarę nowych czasów - podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl dyrektor programowa Polsatu.

Premierowy odcinek nowej edycji „Idola” Polsat wyemituje dziś wieczorem - o godz. 20.00.

Pierwsze cztery edycje „Idola” Polsat emitował od wiosny 2002 roku do wiosny 2005 roku, głównie w ramówkach wiosennych. Pierwszą oglądało średnio 2,9 mln widzów, drugą - 3,4 mln, trzecią - 2,6 mln, a czwartą - 1,8 mln widzów.

Autor: łb

Wiecej informacji: Idol, Nina Terentiew, Polsat

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia