WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

W „Wiadomościach” PO ma 9 pkt proc. przewagi nad PiS, w „Faktach” - PiS 8 pkt nad PO (analiza i opinie)

Igrzyska olimpijskie w Soczi na żywo tylko w TVP

2013-10-31 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Telewizja Polska zapowiada, że zimowe igrzyska olimpijskie w rosyjskim Soczi będą pokazywane na żywo wyłącznie na jej antenach, w tym na 15 kanałach w internecie. - To wielkie wyzwanie dla TVP - podkreśla Włodzimierz Szaranowicz, dyrektor TVP Sport.

Sablewskiej sposób na modę, fot. TVN Sablewskiej sposób na modę, fot. TVN

Zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi odbędą się w dniach 7-23 lutego br. - W Polsce będą pokazywane tylko w telewizji publicznej. Chcemy podtrzymać dużą oglądalność tej imprezy. Pragniemy być wszędzie tam, gdzie występują Polacy i gdzie przygotowują się do startu - mówi Włodzimierz Szaranowicz. Transmisje z olimpijskich zmagań będą obecne w TVP1, TVP2 (w sumie około 180 godzin), TVP Sport (350 godzin), a informacje dotyczące igrzysk podawane będą też w TVP Info (ok. 16 godzin).

Transmisje na antenach TVP1 i TVP2 będą nadawane między godz. 9.00 a 20.00. Znajdą się tam głównie relacje z dyscyplin, w których medalowe szanse mają Polacy. Skoki narciarskie i łyżwiarstwo szybkie będą obecne w Jedynce, zaś biegi narciarskie oraz biathlon - w Dwójce. Emitowany będzie też program „Halo, tu Soczi”, podsumowania wydarzeń danego dnia, a tylko Soczi poświęcone będą serwisy sportowe.

W TVP Info serwisy olimpijskie będą emitowane od godz. 7.00 do 22.00, a o godz. 23.00 w ramówce znajdzie się 25-minutowy „Olimpijski Wieczór”. TVP Sport zamieni się w kanał olimpijski: transmisje i retransmisje będą obecne od godz. 6.00 rano do 2.00 w nocy. Dodatkowo z początkiem 2014 roku TVP Sport pojawi się w wersji HD (więcej na ten temat).

Do Soczi Telewizja Polska wyśle 30-osobową ekipę. W jej składzie znajdą się komentatorzy, cztery ekipy reporterskie oraz obsługa produkcyjna. Główne studio olimpijskie będzie zlokalizowane na Woronicza, a wśród gości znajdą się byli wybitni sportowcy.

Igrzyska będą szeroko relacjonowane w nowych mediach. Wszystkie transmisje obecne w TVP1, TVP2 i TVP Sport będą dostępne w postaci streamów w serwisie soczi2014.tvp.pl. Zostanie także przygotowanych specjalnych 15 kanałów poświęconych poszczególnym dyscyplinom. W sumie będzie to około 700 godzin przekazu. Kolejne tysiąc godzin zajmą materiały wideo. Pojawią się informacje, galerie, wyniki na żywo, multimedialne encyklopedie dyscyplin olimpijskich, wideoblogi komentatorów i interaktywny plan transmisji.

Specjalna aplikacja znajdzie się także na platformie hybrydowej TVP. Przygotowana zostanie również specjalna aplikacja mobilna - na telefonach komórkowych i tabletach będzie można odbierać transmisje antenowe oraz kanały dyscyplin olimpijskich. Konkursy oraz interakcja z widzami będzie miała miejsce na oficjalnych profilach TVP na Facebooku, Twitterze i Youtube.

W 2010 roku transmisje z zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver śledziło w Jedynce i Dwójce średnio 1,49 mln widzów, co przełożyło się na 24,60 proc. udziału w grupie 4+ i 22,51 proc. w 16-49 (dane Nielsen Audience Measurement więcej na ten temat).


8 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
12.20 – 15.20
17.15 – 18:55
Łyżwiarstwo szybkie, hokej
Skoki narciarskie – kwalifikacje
tvppl
9.15 – 15.20
17.15 – 18.55
19.00 – 20.05
Snowboard, biegi narciarskie kobiet
biathlon mężczyzn
Łyżwiarstwo figurowe
tvpsport
6.30 – 20.25
Snowboard, hokej kobiet, biegi narciarskie kobiet, łyżwiarstwo figurowe, saneczkarstwo, narciarstwo dowolne
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
6.30 – 20.25
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
6.30 – 20.25
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream
9 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
7.50 – 9.55
13.05 – 14:55
17.30–20.25
Narciarstwo alpejskie – zjazd mężczyzn
Łyżwiarstwo szybkie, hokej kobiet
Skoki narciarskie mężczyzn – skocznia normalna
tvppl
10.05 – 13.25
15.15 – 15.40
19.00 – 20.05
Sloopstyle, biegi narciarskie mężczyzn
Łyżwiarstwo szybkie
tvpsport
7.25 – 19.10
Sloopstyle, narciarstwo alpejskie, biegi narciarskie mężczyzn, łyżwiarstwo szybkie kobiet, łyżwiarstwo figurowe – drużynowe
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
7.25 – 20.25
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
7.25 – 20.25
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream
10 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
7.50 – 9.55
14.05 – 15:30
Narciarstwo alpejskie
Łyżwiarstwo szybkie, curling
tvppl
10.30 – 13.25
15.30 – 17.55
Short track, narciarstwo alpejskie
Biathlon, łyżwiarstwo szybkie
tvpsport
6.05 – 20.30
Curling, hokej kobiet, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo dowolne
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
6.05 – 20.30
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
6.05 – 20.30
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream
11 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
15.15 – 16.55
Snowboard, łyżwiarstwo szybkie, saneczkarstwo, biathlon
tvppl
9.45 – 12.15
12.45 – 15.05
17.05 – 20.10
Sloopstyle, biegi narciarskie – sprint kobiet i mężczyzn
Biegi narciarskie sprint kobiet i mężczyzn
Łyżwiarstwo figurowe, saneczkarstwo, snowboard, skoki narciarskie kobiet
tvpsport
6.05 – 19.30
Curling, sloopstyle, snowboard, łyżwiarstwo szybkie, saneczkarstwo, łyżwiarstwo figurowe
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
6.05 – 20.10
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
6.05 – 20.10
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream
12 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
7.50 – 11.20
15.05 – 17.00
Narciarstwo alpejskie, kombinacja norweska, hokej kobiet, curling
Łyżwiarstwo szybkie, snowboard
tvppl
13.15 – 15.00
17.05 – 20.25
Kombinacja norweska, snowboard
Saneczkarstwo, łyżwiarstwo figurowe, snowboard
tvpsport
6.05 – 20.20
Curling, hokej, snowboard
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
6.05 – 20.25
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
6.05 – 20.25
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream
13 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
14.35 – 17.00
Biathlon – 20 kilometrów mężczyzn, łyżwiarstwo szybkie – 1000 metrów kobiet
tvppl
10.15 – 13.30
17.05 – 20.40
Biegi narciarskie – 10 kilometrów kobiet, skeleton, snowboard, short track – 500 metrów kobiet
Łyżwiarstwo figurowe, saneczkarstwo – sztafeta/td>
tvpsport
7.10 – 20.20
Snowboard, skeleton, biegi narciarskie, short track, hokej
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
7.10 – 20.40
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
7.10 – 20.40
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream
14 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
7.50 – 9.55
17.25 – 20.20
Narciarstwo alpejskie – superkombinacja mężczyzn: zjazd
Skoki narciarskie – kwalifikacje, łyżwiarstwo figurowe
tvppl
10.45 – 13.40
14.45 – 17.05
Biegi narciarskie – 15 kilometrów mężczyzn, narciarstwo alpejskie – superkombinacja: slalom
Biathlon – 15 kilometrów kobiet
tvpsport
6.05 – 20.15
Curling, hokej mężczyzn, narciarstwo alpejskie – superkombinacja mężczyzn: slalom, łyżwiarstwo figurowe
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
6.05 – 20.20
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
6.05 – 20.20
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream
15 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
7.50 – 9.55
18.05 – 20.25
Narciarstwo alpejskie – supergigant kobiet
Skoki narciarskie – konkurs indywidualny mężczyzn: duża skocznia
tvppl
10.45 – 13.40
14.20 – 17.25
Biegi narciarskie – sztafeta 4x5 kilometrów kobiet, short track
Łyżwiarstwo szybkie, hokej, skoki narciarskie mężczyzn – seria próbna, skeleton
tvpsport
6.05 – 20.20
Curling, hokej, skeleton
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
6.05 – 20.25
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
6.05 – 20.25
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream
16 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
7.50 – 9.55
14.45 – 16.55
Narciarstwo alpejskie – supergigant mężczyzn
Łyżwiarstwo szybkie – 1500 metrów kobiet, biathlon – 15 kilometrów mężczyzn
tvppl
10.05 – 13.30
17.05 – 19.55
Snowboard – cross kobiet, biegi narciarskie – sztafeta 4x10 kilometrów mężczyzn
Bobsleje – dwójki mężczyzn, łyżwiarstwo figurowe – tańce: program krótki
tvpsport
8.00 – 20.20
Snowboard – cross kobiet, hokej mężczyzn, biegi narciarskie – sztafeta 4x10 kilometrów mężczyzn
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
8.00 – 20.20
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
8.00 – 20.20
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream
17 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
10.05 – 11.30
17.30 – 20.10
Snowboard – cross mężczyzn
Skoki narciarski – konkurs drużynowy
tvppl
14.30 – 17.45
Narciarstwo dowolne – skoki mężczyzn, biathlon – bieg masowy kobiet, łyżwiarstwo figurowe – tańce: program dowolny
tvpsport
6.05 – 20.20
Curling, snowboard – cross mężczyzn, hokej – półfinał kobiet, łyżwiarstwo figurowe – tańce: program dowolny, bobsleje – dwójki mężczyzn
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
6.05 – 20.20
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
6.05 – 20.20
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream
18 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
7.50 – 11.40
14.05 – 16.55
Narciarstwo alpejskie – slalom gigant kobiet, kombinacja norweska – skoki: duża skocznia
Łyżwiarstwo szybkie – 10 kilometrów, snowboard – half pipe mężczyzn
tvppl
11.25 – 13.50
17.05 – 19.30
Narciarstwo alpejskie – slalom gigant kobiet, kombinacja norweska – bieg na 10 kilometrów
Bobsleje kobiet, snowboard – half pipe mężczyzn
tvpsport
9.00 – 20.20
Hokej mężczyzn, short track – 3000 metrów kobiet
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
7.50 – 20.20
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
7.50 – 20.20
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream
19 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
7.50 – 9.55
14.15 – 16.55
Narciarstwo alpejskie – slalom gigant mężczyzn
Łyżwiarstwo szybkie – 5 kilometrów kobiet, biathlon – sztafeta mieszana
tvppl
10.00 – 13.55
17.05 – 20.40
Biegi narciarskie – sprint drużynowy, snowboard – slalom równoległy kobiet i mężczyzn
Bobsleje kobiet, łyżwiarstwo figurowe – program krótki solistek
tvpsport
6.00 – 20.20
Snowboard – slalom równoległy kobiet i mężczyzn, narciarstwo alpejskie – slalom gigant mężczyzn, hokej – ćwierćfinał mężczyzn, curling – półfinał kobiet, łyżwiarstwo figurowe – program krótki solistek
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
6.00 – 20.40
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
6.00 – 20.40
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream
20 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
8.40 – 11.10
15.15 – 16.55
Kombinacja norweska drużynowa – skoki, ski cross mężczyzn
snowboard – half pipe kobiet
tvppl
10.55 – 15.20
17.00 – 20.00
Ski cross mężczyzn, kombinacja norweska drużynowa – sztafeta 4x5 kilometrów, hokej kobiet – mecz o 3. miejsce
Curling kobiet – finał, łyżwiarstwo figurowe – program dowolny solistek, snowboard – half pipe mężczyzn: finał
tvpsport
8.45 – 20.45
Ski cross mężczyzn, kombinacja norweska drużynowa – sztafeta 4x5 kilometrów, hokej kobiet – mecz o 3. miejsce, curling kobiet – finał, hokej kobiet – finał
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
8.40 – 20.45
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
8.40 – 20.45
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream
21 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
8.30 – 11.15
15.15 – 16.55
Ski cross kobiet – eliminacje, curling mężczyzn – mecz o 3. miejsce
łyżwiarstwo szybkie – bieg drużynowy kobiet, biathlon – sztafeta kobiet
tvppl
11.00 – 15.10
17.00 – 20.40
Ski corss kobiet – finał, curling mężczyzn – mecz o 3. miejsce, hokej mężczyzn – półfinał, narciarstwo alpejskie – slalom kobiet, łyżwiarstwo szybkie – bieg drużynowy mężczyzn
Narciarstwo alpejskie – slalom kobiet, hokej mężczyzn – półfinał
tvpsport
9.30 – 20.00
Curling mężczyzn – mecz o 3. miejsce, hokej mężczyzn – półfinał, curling mężczyzn – finał, short track – 500 metrów mężczyzn i 1000 metrów kobiet
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
8.30 – 20.40
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
8.30 – 20.40
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream
22 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
14.20 – 16.55
Łyżwiarstwo szybkie – bieg drużynowy kobiet, biathlon – sztafeta mężczyzn
tvppl
9.40 – 14.35
16.00 – 20.10
Biegi narciarskie – 30 kilometrów kobiet, narciarstwo alpejskie – slalom mężczyzn
Narciarstwo alpejskie – slalom mężczyzn, łyżwiarstwo figurowe – gala, bobsleje – czwórki mężczyzn
tvpsport
6.15 – 20.05
Snowboard – slalom równoległy kobiet i mężczyzn, narciarstwo alpejskie – slalom mężczyzn, biathlon – sztafeta mężczyzn, hokej mężczyzn – mecz o 3. miejsce, bobsleje – czwórki mężczyzn
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
6.15 – 20.10
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
6.15 – 20.10
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream
23 LUTEGO
Pasmo
Godzina
Konkurencja/wydarzenie
tvppl
10.15 – 12.55
16.45 – 19.55
Bobsleje – czwórki mężczyzn
Ceremonia zamknięcia
tvppl
7.40 – 10.35
12.50 – 15.55
Biegi narciarskie – 50 kilometrów mężczyzn
Hokej mężczyzn – finał
tvpsport
7.55 – 19.55
Biegi narciarskie – 50 kilometrów mężczyzn, bobsleje – czwórki mężczyzn, hokej mężczyzn – finał, ceremonia zamknięcia
tvpsport
23:00 – 23:24
Olimpijski Wieczór
tvppl
7.40 – 19.55
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin na dedykowanych kanałach w serwisie SPORT.TVP.PL
tvppl
7.40 – 19.55
Transmisje przebiegu wszystkich dyscyplin dostępne w aplikacji mobilnej TVP Stream

 

Autor: pp

Wiecej informacji: TVP, TVP Sport, igrzyska olimpijskie, Soczi 2014

Fotoreportaże

  reklama

Program TV

Zobacz więcej

NAJPOPULARNIEJSZE INFORMACJE

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej

Tylko u nas

Zobacz więcej

Jedynki

Zobacz więcej w serwisie JEDYNKI