WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Tomasz Duda zawieszony w funkcji prezesa Radia Wrocław, o jego losie zadecyduje Rada Mediów Narodowych

Związkowcy bronią zawieszonego prezesa Radia Wrocław. Jolanta Piątek kandydatką na szefową rozgłośni

2017-11-22 A A A KOMENTARZE: 14 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Jolanta Piątek, rzecznik KGHM Polska Miedź, jest rekomendowana na prezesa Radia Wrocław, w miejsce zawieszonego Tomasza Dudy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W jego obronie do Rady Mediów Narodowych napisali związkowcy z rozgłośni. O tym, kto dalej będzie szefował wrocławskiej radiostacji, członkowie Rady zadecydują w czwartek.  

Tomasz Duda, Prezes Radia Wrocław (fot. Radio Wrocław) Tomasz Duda, Prezes Radia Wrocław (fot. Radio Wrocław)

Tomasz Duda został zawieszony w obowiązkach prezesa nagle, w połowie listopada. Jako powód zawieszająca go rada nadzorcza podała „niemożliwość dalszej współpracy”. Zaskoczony tym Duda napisał do RMN z prośbą o wysłuchanie go podczas najbliższego posiedzenia. - Jesteśmy zaskoczeni krokami podjętymi przez radę nadzorczą Radia Wrocław. Czekamy na dokumenty w tej sprawie - mówił dla Wirtualnemedia.pl tuż po ogłoszeniu decyzji przewodniczący Krzysztof Czabański.

Związkowcy: Prosimy o dogłębną analizę

Pełna dokumentacja dotarła do członków RMN w tym tygodniu. Wśród dokumentów jest też list od Tomasza Dudy, w którym wnioskuje o wysłuchanie przez Radą. - Decyzja o moim zawieszeniu jest o tyle zaskakująca, że w całym okresie współpracy z radą nadzorczą nie było ani jednego sygnału o trudnościach w komunikacji między prezesem zarządu, a członkami rady nadzorczej. Wręcz przeciwnie, członkowie Rady wielokrotnie wyrażali swoje uznanie dla sposobu w jaki, od lat prowadzę Radio Wrocław - argumentuje autor w piśmie, które trafiło także do ministra kultury Piotra Glińskiego.

Za zawieszonym prezesem ujęli się - w imieniu załogi - związkowcy z Radia Wrocław. - W ocenie załogi dotychczasowa współpraca rady i prezesa przebiegała harmonijnie - piszą związkowcy, a jako przykład tej współpracy podają absolutorium udzielone zarządowi za 2016 rok, pozytywny wynik audytu za lata 2014-2016 czy akceptację planów finansowo - programowych na rok 2018 - piszą związkowcy, prosząc jednocześnie o „dogłębną analizę przyczyn”, które spowodowały odwołanie Tomasza Dudy.

Braun: Tomasz Duda wciąż jest prezesem
Mimo, że sytuacja w Radiu Wrocław jest nierozstrzygnięta, rada nadzorcza przedstawiła już kandydatkę na nowego prezesa rozgłośni. Jest nią Jolanta Piątek, była dziennikarka i reporterka tej anteny (w latach 1995-2016 r.), członkini rady programowej (od marca br.) i obecny rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź (od 2016 r.). W czwartek Rada Mediów ma głosować jej kandydaturę.

Przeciwko temu protestuje jeden z członków rady, Juliusz Braun. - Nie możemy zapominać, że prezesem radia jest wciąż Tomasz Duda, Rada miała dopiero zapoznać się z sytuacją w rozgłośni, na głosowanie nowego prezesa jeszcze zbyt wcześnie. Nie wiemy, nie mamy merytorycznych przesłanek decyzji rady nadzorczej, trzeba wysłuchać obie strony - mówi dla Wirtualnemedia.pl Braun. W tej sprawie napisał też oficjalne pismo do Krzysztofa Czabańskiego. - Nikt z członków RMN nie zgłosił wniosku o odwołanie p. prezesa Dudy. Rekomendowanie przez radę nadzorczą kandydatury p. Jolanty Piątek na stanowisko prezesa nie ma więc żadnych podstaw. Pragnę również przypomnieć, że rada nadzorcza nie jest uprawniona do rekomendowania kandydatów do zarządu - czytamy w nim. Czy RMN wysłucha Tomasza Dudę - jeszcze nie wiadomo.

Duda jest związany z Radiem Wrocław od 2006 roku. Wcześniej pracował jako redaktor naczelny „Słowa Polskiego” i wicenaczelny „Gazety Wrocławskiej”. W 2010 roku wygrał po raz pierwszy konkurs na szefa wrocławskiej rozgłośni, a w maju 2015 roku został wybrany na to stanowisko na kolejne 5 lat.

Autor: Jacek Kowalski

Wiecej informacji: Radio Wrocław, Jolanta Piątek, Tomasz Duda

Komentarze (14) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia