WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„W Sieci” znów jako „Sieci” wskutek sporu sądowego z Gremi Media

Gorący temat

„Gazeta Polska Codziennie” wspiera związaną z pismem sędzię jako kandydatkę do KRS i broni Ryszarda Czarneckiego ws. słów o Róży Thun

0

KCI zastawiła akcje Gremi Media dla spłaty udziałów Next Holdings przez firmę Grzegorza Hajdarowicza

2017-08-10 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Firma KCI popisała umowy zastawu ok. 330 tys. akcji należącej do niej spółki Gremi Media (wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) na rzecz dwóch podmiotów. Ma to przejściowo zabezpieczać zapłatę za udziały spółki Next Holdings przez należącą do Grzegorz Hajdarowicza firmę Gremi International, głównego udziałowca KCI. Z rady nadzorczej KCI odszedł Bogusław Kośmider.

Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCI i szef rady nadzorczej Gremi Media Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCI i szef rady nadzorczej Gremi Media

W ramach umów jeden z podmiotów uzyskał zastaw rejestrowy na 311,1 tys. akcji zwykłych na okaziciela serii B Gremi Media, a drugi - na 20,5 tys. takich akcji.

- Umowy zostały zawarte w celu zabezpieczenia zapłaty przez Gremi International ceny wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie za udziały spółki Next Holdings S. a r. l. należnej zastawnikom na podstawie umowy sprzedaży udziałów z dnia 8 sierpnia 2017 r. - informuje KCI w komunikacie giełdowym. - Zastawy ustanowione na mocy Umów wygasają z chwilą wygaśnięcia zabezpieczonej nimi wierzytelności, w każdym przypadku nie później niż z dniem 31 grudnia 2028 r. Ustanowione zabezpieczenia w postaci zastawów rejestrowych na akcjach Gremi Media S.A. mają charakter przejściowy do czasu ustanowienia przez Gremi International ustalonych zabezpieczeń - dodała firma.

Poprzez zarejestrowaną w Luksemburgu spółkę Gremi International Grzegorz Hajdarowicz ma 43,02 mln akcji KCI stanowiących 62,73 proc. kapitału spółki. KCI jest natomiast właścicielem Gremi Media, która wydaje m.in. „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”, ma większościowe udziały w spółkach E-Kiosk i ComPress oraz mniejszościowe w MMConferences. Stanowi zdecydowaną większość segmentu mediowego grupy KCI, który w pierwszym kwartale br. zanotował 27,61 mln zł wpływów i 178 tys. zł zysku netto.

W czwartym kwartale br. Gremi Media ma zadebiutować na rynku giełdowym NewConnect, a wcześniej w ramach oferty niepublicznej sprzedać maksymalnie 683,2 tys. swoich akcji inwestorom instytucjonalnym.

Jednocześnie z dalszego zasiadania w radzie nadzorczej KCI zrezygnował Bogusław Kośmider, ekonomista i polityk związany m.in. z Unią Wolności i Platformą Obywatelską, obecnie przewodniczący Rady Miasta Kraków.

Kośmider był członkiem rady nadzorczej KCI od maja 2010 roku. Przewodniczącą rady nadzorczej KCI od ponad czterech lat jest Dorota Hajdarowicz.

Autor: tw

Wiecej informacji: KCI, Gremi Media, Grzegorz Hajdarowicz

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia