SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

KCI zastawiła akcje Gremi Media dla spłaty udziałów Next Holdings przez firmę Grzegorza Hajdarowicza

Firma KCI popisała umowy zastawu ok. 330 tys. akcji należącej do niej spółki Gremi Media (wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) na rzecz dwóch podmiotów. Ma to przejściowo zabezpieczać zapłatę za udziały spółki Next Holdings przez należącą do Grzegorz Hajdarowicza firmę Gremi International, głównego udziałowca KCI. Z rady nadzorczej KCI odszedł Bogusław Kośmider.

Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCI i szef rady nadzorczej Gremi Media Article

W ramach umów jeden z podmiotów uzyskał zastaw rejestrowy na 311,1 tys. akcji zwykłych na okaziciela serii B Gremi Media, a drugi - na 20,5 tys. takich akcji.

- Umowy zostały zawarte w celu zabezpieczenia zapłaty przez Gremi International ceny wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie za udziały spółki Next Holdings S. a r. l. należnej zastawnikom na podstawie umowy sprzedaży udziałów z dnia 8 sierpnia 2017 r. - informuje KCI w komunikacie giełdowym. - Zastawy ustanowione na mocy Umów wygasają z chwilą wygaśnięcia zabezpieczonej nimi wierzytelności, w każdym przypadku nie później niż z dniem 31 grudnia 2028 r. Ustanowione zabezpieczenia w postaci zastawów rejestrowych na akcjach Gremi Media S.A. mają charakter przejściowy do czasu ustanowienia przez Gremi International ustalonych zabezpieczeń - dodała firma.

Poprzez zarejestrowaną w Luksemburgu spółkę Gremi International Grzegorz Hajdarowicz ma 43,02 mln akcji KCI stanowiących 62,73 proc. kapitału spółki. KCI jest natomiast właścicielem Gremi Media, która wydaje m.in. „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”, ma większościowe udziały w spółkach E-Kiosk i ComPress oraz mniejszościowe w MMConferences. Stanowi zdecydowaną większość segmentu mediowego grupy KCI, który w pierwszym kwartale br. zanotował 27,61 mln zł wpływów i 178 tys. zł zysku netto.

W czwartym kwartale br. Gremi Media ma zadebiutować na rynku giełdowym NewConnect, a wcześniej w ramach oferty niepublicznej sprzedać maksymalnie 683,2 tys. swoich akcji inwestorom instytucjonalnym.

Jednocześnie z dalszego zasiadania w radzie nadzorczej KCI zrezygnował Bogusław Kośmider, ekonomista i polityk związany m.in. z Unią Wolności i Platformą Obywatelską, obecnie przewodniczący Rady Miasta Kraków.

Kośmider był członkiem rady nadzorczej KCI od maja 2010 roku. Przewodniczącą rady nadzorczej KCI od ponad czterech lat jest Dorota Hajdarowicz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KCI zastawiła akcje Gremi Media dla spłaty udziałów Next Holdings przez firmę Grzegorza Hajdarowicza

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
Spółka w Luksemburgu i PO we radzie nadzorczej oraz kłopoty z rentownością.
Hm...
Najjaśniejsza ,,Rzeczpospolita".
7 0
odpowiedź
User
greg
To już pewnie długo nie pociągnie
5 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing