WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Gazeta Finansowa” ujawnia notatkę byłego prezesa PKP o ofertach reklamowych od szefa PMPG Polskie Media

Gorący temat

Magdalena Ogórek oskarża dyrektora Muzeum Polin o zniesławienie na wystawie o antysemityzmie

0

Wi-Fi w Pendolino dalej opóźnione, termin uruchomienia nieznany

2017-03-17 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Kierownictwo spółki PKP Intercity prowadzi rozmowy w sprawie uruchomienia w pociągach Pendolino internetu w technologii Wi-Fi. Według doniesień przewoźnika negocjacje z producentem pociągów są trudne, a wprowadzenie Wi-Fi dla pasażerów wciąż się przeciąga i może sięgać nawet 2018 roku.

Wi-Fi w Pendolino dalej opóźnione, termin uruchomienia nieznany

Informacje na temat trudności we wdrożeniu w pociągach Pendolino sieci Wi-Fi dostarczyła Polska Agencja Prasowa w rozmowie z Jarosławem Oniszczukiem, członkiem zarządu PKP Intercity.

Choć PKP Intercity oferuje już (we współpracy z T-Mobile) dostęp do internetu przez Wi-Fi we wszystkich pociągach EIC, to w nowoczesnych składach typu Pendolino taka usługa jest wciąż niedostępna. Powodem jest fakt, że przewoźnik nie wprowadził warunku dostępu do Wi-Fi w dokumentacji przetargowej.

Od dłuższego czasu PKP Intercity stara się naprawić to niedopatrzenie i negocjuje wprowadzenie instalacji Wi-Fi z firmą Alstom, producentem Pendolino. Jarosław Oniszczuk przyznaje jednak, że rozmowy z Alstomem nie są łatwe.

- Prowadzimy rozmowy z Alstomem. Mam nadzieję, że początek jest już zrobiony. Chcemy, żeby WiFi w Pendolino było i zrobimy wszystko, żeby to zabezpieczyć, bo widzimy potrzeby pasażerów. Rozmowy są ciężkie - ocenia Oniszczuk. - Najpierw musimy przetestować to, co nam zaprezentuje Alstom. Nie możemy sobie pozwolić na zamontowanie takiego sprzętu, który nam nie odpowiada.

Szefostwo PKP Intercity przyznaje, że na obecnym etapie negocjacji z Alstomem trudno podać nawet przybliżony termin wprowadzenia w Pendolino dostępu do Wi-Fi, a sprawa może się przeciągnąć nawet do 2018 r. PKP zastrzega też, że usługa z pewnością będzie wprowadzana etapami, w kolejnych składach Pendolino.

Autor: ps

Wiecej informacji: Wi-Fi, Pendolino, PKP, Intercity

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia