WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Gorący temat

Vectra po krytyce przeprasza za spot z gumowymi lalami i wycofuje go z emisji (wideo)

0

Koniec miesięcznika "Marie Claire"

2005-12-19 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wydawnictwo Hachette Filipacchi zamyka polskie wydanie miesięcznika "Marie Claire".

Styczniowy numer "Marie Claire" (HFMC Polska), który ukazał się na rynku 10 grudnia br. jest ostatnim wydaniem tego miesięcznika. Taka decyzja podjęła centrala wydawnictwa Hachette Filipacchi Medias w Paryżu.

Decyzja zaskoczyła redakcję "Marie Claire", która o zamknięciu tytułu została poinformowana na piątkowym spotkaniu. Zaskoczenie jest tym większe, że aktualnemu numerowi "Marie Claire" towarzyszy intensywna kampania reklamowa, która swym zasięgiem obejmuje telewizje, radio, internet oraz prasę.

Jaki jest powód zamknięcia "Marie Claire"? W oficjalnym oświadczeniu podano, że wydawnictwu HFM  nie udało się porozumieć w kwestii miesięcznika z francuskim właścicielem tytułu.

Część pracowników "Marie Claire" dostało oferty pracy w innych tytułach Hachette Filipacchi, resztę czekają grupowe zwolnienia.

Sprzedaż ”MC” we wrześniu br. według ZKDP wyniosła 56340 egz. i była wyższa o około tysiąc egz. w porównaniu z tym samym okresem ub.r. 

Autor: kk-Rzeczpospolita

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia