WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Chiny utrudniają Europie wyjście z kryzysu

Koszty połączeń telefonicznych w Polsce niższe od średniej UE

2013-08-07 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Polska znalazła się wśród państw członkowskich Unii Europejskiej, które mają najniższy średni koszt minuty połączenia telefonicznego. Taniej od nas dzwonią jedynie mieszkańcy Bułgarii, Litwy, Łotwy i Rumunii.

<!-- 0.4737s -->

Średni koszt minuty połączenia telefonicznego w Polsce wynosi 4,6 eurocenta, podczas gdy  średnia unijna wynosi 9,1 eurocenta. Najwięcej płaci się w Holandii, gdzie kwota ta sięga 14,7 eurocentów. Tańsze połączenia od Polski zanotowano natomiast w Bułgarii, Rumunii oraz na Łotwie i Litwie. Ostatnie z wymienionych państw zamyka całe zestawienie przygotowane przez Komisję Europejską z wynikiem 1,9 eurocenta za minutę.

Różnice w kosztach połączeń w Unii Europejskiej sięgają nawet 774 proc.

- Dane te wyraźnie pokazują, że 28 istniejących obecnie krajowych rynków telekomunikacyjnych nie przynosi konsumentom korzyści, jakie dałby im jednolity rynek. Pilne podjęcie działań w celu stworzenia prawdziwie jednolitego rynku, który zapewni odpowiedni poziom łączności na całym kontynencie, ma pierwszorzędne znaczenie dla całej Unii Europejskiej - stwierdziła Neelie Kroes, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej.

We wrześniu wiceprzewodnicząca Neelie Kroes ma przedstawić nowy pakiet, który ma zbliżyć kraje członkowskie do utworzenia jednolitego rynku telekomunikacyjnego.

Autor: tp

Wiecej informacji: koszty połączeń telefonicznych, Unia Europejska, Komisja Europejska

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia