WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Gazeta Wyborcza”: Katarzyna Włodkowska i Ludmiła Anannikova przeszły do zespołu „Dużego Formatu”

Maciej Samcik po 21 latach pracy odchodzi z „Gazety Wyborczej”, stawia na blog „Subiektywnie o finansach”

2018-01-09 A A A KOMENTARZE: 23 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Dziennikarz ekonomiczny Maciej Samcik w marcu br. zakończy pracę w „Gazecie Wyborczej” (Agora), z którą związany jest od 1997 roku. Nadal będzie natomiast prowadził blog Subiektywnieofinansach.pl.

Maciej Samcik Maciej Samcik

Według naszych ustaleń Samcik rozstaje się z „Gazetą Wyborczą” za porozumieniem stron. W redakcji będzie zatrudniony do końca marca br.

- To rozstanie za porozumieniem stron, wynikające z rozejścia się naszych dróg. To się zdarza po tak długiej współpracy. Ale i tak nie będzie ono dla mnie łatwe. Jako dziennikarz działu gospodarczego „Gazety Wyborczej” spędziłem niemal pół życia, i prawie całe życie zawodowe w newsroomie tej gazety - stwierdza Maciej Samcik w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - Jakkolwiek wciąż nie umiem zaakceptować odejścia przed rokiem dużej części doświadczonych dziennikarzy działu ekonomicznego „Wyborczej” - wtedy coś we mnie pękło - to niezmiennie trzymam kciuki za szefów, koleżanki i kolegów. Wysokojakościowe dziennikarstwo nie zginie, bo ludzie zawsze będą potrzebowali kogoś, kto kompetentnie i rzetelnie wytłumaczy im to, co się wokół nich dzieje - podkreśla.

Maciej Samcik pracował w „Gazecie Wyborczej” przez 21 lat

Maciej Samcik z „Gazetą Wyborczą” jest związany od 1997 roku. Zajmuje się przede wszystkim tematyką banków i innych firm z sektora finansowego (analizował także reklamy podmiotów z tej branży). Jesienią 2013 roku został szefem ukazującej się w „GW” w czwartki sekcji „Pieniądze Ekstra”, którą promowano hasłem „Ekipa Samcika”.

Od wielu lat Samcik prowadzi bloga „Subiektywnie o finansach”. Wiosną ub.r. przeniósł go z należącej go Agory platformy Blox.pl na własną domenę. Dziennikarz zamierza dalej tworzyć ten blog. Napisał też kilka książek poradnikowych o zarządzaniu finansami osobistymi, opublikowanych przez Wydawnictwo Agora.

Samcik otrzymał wiele nagród. W 2016 roku został laureatem przyznanej wtedy po raz pierwszy Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska, a wcześniej m.in. dostał nagrodę specjalną w konkursie „Libertas et Auxilium”. Był też nominowany m.in. do Nagrody im. Dariusza Fikusa.

Według badania ZKDP w listopadzie ub.r. średnia sprzedaż ogółem „GW” wynosiła 103 316 egz.

Autor: pr

Wiecej informacji: Maciej Samcik, Gazeta Wyborcza

Komentarze (23) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia