WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Ogórek interweniuje u właścicieli „Newsweeka” ws. tweetów Lisa. „Stanowisko wydawcy jest satysfakcjonujące”

Gorący temat

„Gazeta Polska Codziennie” wspiera związaną z pismem sędzię jako kandydatkę do KRS i broni Ryszarda Czarneckiego ws. słów o Róży Thun

0

650 tys. widzów debiutu Magdaleny Ogórek i Jacka Łęskiego w „Studio Polska”

2017-02-14 A A A KOMENTARZE: 14 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Pokazany w sobotę, 11 lutego 2017 roku odcinek programu TVP Info „Studio Polska”, w którym zadebiutowali Magdalena Ogórek i Jacek Łęski, oglądało prawie 650 tys. widzów. Przełożyło się to na 5,2 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Telewizję Polską.

Magdalena Ogórek i Jacek Łęski, fot. TVP Magdalena Ogórek i Jacek Łęski, fot. TVP

Dla porównania, średnia widownia audycji w okresie od 3 września ub.r. do 28 stycznia br. wyniosła 472 tys. osób. Dało to TVP Info 3,86 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 1,04 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 1,73 proc. w grupie 16-59.

Na początku obecnego miesiąca od prowadzenia „Studia Polska” został odsunięty Maciej Pawlicki, po tym jak w wydaniu programu z 28 stycznia podał zmyśloną informację, jakoby lider Nowoczesnej Ryszard Petru został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Pawlicki zaraz zaznaczył, że to nieprawda mająca pokazywać, jak rozpowszechniane są fałszywe wiadomości. - Chcieliśmy pokazać, że kłamstwo ma niedobre konsekwencje i to się udało - stwierdził dziennikarz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Jego prowokację ostro skrytykowali politycy Nowoczesnej, skierowali też w tej sprawie skargę do Krajowe Rady Radiofonii i Telewizji oraz zaapelowali o dymisję prezesa TVP Jacka Kurskiego. Zachowanie Pawlickiego negatywnie ocenili też przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański oraz zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Pawlicki sugerował jednak, że ponieważ jest autorem koncepcji „Studia Polska”, audycja bez jego udziału powinna zniknąć z wizji. - Telewizja Polska potwierdzając fakt autorstwa Macieja Pawlickiego pomysłu na program, umieszcza w napisach końcowych każdego odcinka „Studio Polska” napis: „autor pomysłu programu: Maciej Pawlicki”.

Nowymi gospodarzami „Studia Polska” od ostatniego wydania są Magdalena Ogórek i Jacek Łęski. Program nadal będzie prowadziła dotychczasowa jego gospodyni, czyli Katarzyna Matuszewska. Na wizji będzie ona się pojawiać na zmianę z Ogórek.

„Studio Polska” jest pokazywane w TVP Info od końca kwietnia ub.r. Za realizację programu odpowiada Agencja Produkcji Telewizyjnej i Filmowej.

Magdalena Ogórek w listopadzie ub.r. dołączyła do grupy prowadzących „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra” w TVP Info (od drugiej połowy stycznia br. przygotowuje i prowadzi w Polskim Radiu 24 program „Utracone Odzyskane”). Jacek Łęski od wiosny ub.r. jest gospodarzem programu „Chodzi o pieniądze” w TVP1.

Udział TVP Info w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w styczniu br. wyniósł 3,67 proc.

Autor: mk

Wiecej informacji: Magdalena Ogórek, Jacek Łęski, Studio Polska, TVP Info

Komentarze (14) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia