WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

B. prezes Radia Merkury dostanie odszkodowanie za dyskryminację płacową

Mariusz Szymyślik ma zostać prezesem Radia Merkury

2011-04-12 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Rada Nadzorcza Radia Merkury w Poznaniu wybrała w poniedziałek kandydatów do nowego zarządu spółki. Kandydatem na prezesa zarządu został Mariusz Szymyślik, kandydatem na członka zarządu - Ryszard Ćwirlej.

Mariusz Szymyślik ma zostać prezesem Radia Merkury

W poniedziałek rada przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na te stanowiska; przesłuchano osiem osób.

"Poddaliśmy ocenie wszystkie materiały, które przedstawili kandydaci, łącznie ze strategią, motywacją, opisem doświadczenia zawodowego. Brana była pod uwagę dzisiejsza rozmowa kwalifikacyjna i arkusz ocen, który był wypadkową tych wszystkich elementów" - powiedział w poniedziałek przewodniczący Rady Nadzorczej Radia Merkury Piotr Frydryszek.

Jak dodał, wybór Rady Nadzorczej musi zatwierdzić Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

"Cała dokumentacja zostanie przesłana do KRRiT z wnioskiem o powołanie obu osób na stanowiska. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podejmuje decyzje i dokonuje wyboru" - wyjaśnił.

Mariusz Szymyślik jest dziennikarzem ekonomicznym. Od 15 lat jest związany z Radiem Merkury S.A. Był w nim m.in. pełnomocnikiem ds. strategii i modernizacji zarządzania spółką. Zarządza marką MC Radio i jest wydawcą programów publicystycznych. Jest członkiem zarządu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Ryszard Ćwirlej jest członkiem zarządu Radia Merkury S.A. Od ponad 15 lat jest związany z mediami elektronicznymi. Był m.in.: w Poznańskim Ośrodku TVP szefem Teleskopu, producentem ogólnopolskiego programu Telekurier. Współtworzył prywatną telewizję TVS oraz Radio Silesia, którego był redaktorem naczelnym.

W październiku ub.r. KRRiT odwołała prezesa Radia Merkury Filipa Rdesińskiego, o co wystąpił minister skarbu. KRRiT stwierdziła wtedy, że Rdesiński nie ma "kwalifikacji zarządczych do kierowania spółką mediów publicznych". Ponadto KRRiT podzieliła zdanie ministerstwa skarbu, że poczynania Rdesińskiego noszą znamiona działania na szkodę spółki.

W styczniu KRRiT powołała nową RN poznańskiej rozgłośni. Poznań był pierwszym miastem, w którym odbywały się przesłuchania do RN.

Autor: kk / pr / zr / pap / zpe

Wiecej informacji: Mariusz Szymyślik, Radio Merkury, Ryszard Ćwirlej

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia