WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Po aferze z antysemickimi reklamami Facebook przeprasza i zapowiada zmiany w systemie

Gorący temat

Agora za 8,65 mln zł sprzedaje siedzibę „Gazety Wyborczej” w Gdańsku

0

Mark Zuckerberg sprzeda akcje za 13 miliardów dolarów, przeznaczy je na cele charytatywne

2017-09-25 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Mark Zuckerberg zapowiedział, w ciągu nadchodzącego półtora roku sprzeda partię należących do niego akcji Facebooka za kwotę 13 miliardów dolarów. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne, co jest częścią szerokiego planu Zuckerberga i Priscilli Chan wydania prawie wszystkich pieniędzy z udziałów w Facebooku na dobroczynność.

Mark Zuckerberg sprzeda akcje za 13 miliardów dolarów, przeznaczy je na cele charytatywne

W 2015 r. Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan zapowiedzieli, że do końca swego życia przeznaczą na cele charytatywne 99 proc. posiadanych przez nich akcji Facebooka.

Teraz we wpisie na swoim koncie Zuckerberg poinformował o kolejnym etapie realizacji zapowiedzianego planu.

Założyciel Facebooka poinformował, że w ciągu nadchodzących 18 miesięcy sprzeda od 35 do 75 mln akcji spółki, co według obecnych szacunków powinno przynieść kwotę ok. 13 mld dol. Pieniądze zostaną przeznaczone na przyspieszeniem realizacji celów fundacji prowadzonej przez Zuckerberga i jego żonę.

Media przypominają, że w wyniku zapowiedzianej sprzedaży Zuckerberg pozbędzie się jedynie części swojego majątku zamrożonego w akcjach, bowiem w sumie posiada ok 400 mln udziałów Facebooka wartych w sumie ponad 68 mld dol.

Jednocześnie Zuckerberg zapowiedział, że pomimo pozbywania się akcji zachowa kontrolę nad firmą jeszcze przynajmniej przez najbliższe 20 lat.

Przychód Facebooka sięgnął w II kwartale 2017 roku 9,32 mld dol., firma zanotowała zysk netto w wysokości 3,89 mld dol., a liczba użytkowników przekroczyła 2 mln.

Autor: ps

Wiecej informacji: Mark Zuckerberg, Priscilla Chan, Facebook

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia