WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Sylwester Latkowski po zaocznym wyroku ma skasować wpisy dot. niedoszłego kupna Śląska Wrocław

Gorący temat

Wiktor Świetlik odpowiada Janowi Pospieszalskiemu: Trójka nie upycha polskiej muzyki po nocy, w prime timie jest jej 69 proc.

0

„Masa” domaga się wycofania książki Latkowskiego i Pytlakowskiego o świadkach koronnych, grozi pozwem

2017-10-12 A A A KOMENTARZE: 9 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Adwokat Jarosława Sokołowskiego („Masy”) zażądał od wydawnictwa Rebis wstrzymania sprzedaży książki Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego „Koronny nr 1. Pseudonim Masa”. Powodem ma być m. in. naruszanie dóbr osobistych jego klienta. - Nie mam złudzeń, że chodzi o zablokowanie książki - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Sylwester Latkowski.

Jarosław „Masa” Sokołowski, fot Polsat News Jarosław „Masa” Sokołowski, fot Polsat News

Dziennikarze Piotr Pytlakowski i Sylwester Latkowski napisali książkę o najbardziej znanych i najważniejszych świadkach koronnych w Polsce. - Tak jak ten najbardziej znany, Jarosław Sokołowski, pseudonim „Masa”. Dzisiaj celebryta, a niegdyś bezwzględny gangster. To człowiek o stu twarzach. Które z nich to tylko maski? Jaka jest prawdziwa twarz Masy? Tego dowiecie się z lektury – zachęca na swojej stronie poznańskie wydawnictwo Rebis, które wypuściło na rynek książkę.

Premiera publikacji miała miejsce we wtorek 10 października. I tego samego dnia - poinformował Sylwester Latkowski - na biurko wydawcy wpłynęło pismo od adwokata Jarosława Sokołowskiego. Zażądał on wstrzymania sprzedaży i wycofania książki z księgarń. Motywuje to „naruszeniem dóbr osobistych” klienta i „dekonspiracją świadka koronnego”. Zastrzega, że jeśli książka nie zostanie wycofana, sprawa trafi do sądu.

- Z tego co wiem, my także mamy dostać identyczne w treści pismo, ale jeszcze ono do mnie nie dotarło. Nie mam wątpliwości, że chodzi o zablokowanie książki. Prawdę mówiąc nie spodziewałem się takiego ruchu. Czekam, żeby zobaczyć całość pisma i wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej.  Na razie mam nadzieję, że nie dojdzie do tego, iż ktoś z pomocą argumentu ochrony świadka koronnego zablokuje książkę i spowoduje jej wycofanie ze sprzedaży - mówi Sylwester Latkowski portalowi Wirtualnemedia.pl.

Latkowski dodaje, że jego zdaniem wiele sądów „może się wystraszyć argumentacji przytaczanej w piśmie”. Chodzi o dekonspirację świadka koronnego (złamanie ustawy o świadku koronnym i ustawy o ochronie informacji niejawnych). - Ochrona świadka koronnego brzmi poważnie, prawda? Ale to śmieszny argument. Wierzę w mądrość sądów i w to, że nie dojdzie do najgorszego - podsumowuje dziennikarz.

W rozmowie z portalem WP.pl drugi ze współautorów, Piotr Pytlakowski, zapowiadając ukazanie się książki, mówił o głównym jej bohaterze, że „wyrósł na celebrytę, na autorytet”. - Młodzi ludzie śledzą go na Facebooku. Wiele osób mu wierzy. Nie możemy przejść nad tym do porządku dziennego. Czerpał i wciąż czerpie profity, oszczędzono jego majątek. Wyceniany był na sześć milionów dolarów. Nie stracił domu w Komorowie, samochodów.

Nie udało nam się we wtorek skontaktować z wydawnictwem Rebis.

Autor: jk

Wiecej informacji: Masa, Jarosław Sokołowski, Sylwester Latkowski, Piotr Pytlakowski

Komentarze (9) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia