WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Dopiero 6 lat po powstaniu Instagrama Apple uruchamia na nim profil

Gorący temat

Dziennikarze krytykują okładkę „Wysokich Obcasów” z hasłem „Aborcja jest OK”

40

Media społecznościowe mają ponad 3 miliardy użytkowników, najpopularniejsze Facebook, YouTube, WhatsApp i Messenger

2017-08-08 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Według raportu „Global Digital Statshot” globalna liczba ludzi korzystających z mediów społecznościowych przekroczyła próg 3 miliardów. To oznacza, że użytkownicy tych platform stanowią trzy czwarte wszystkich internautów na świecie. Najbardziej popularne serwisy i aplikacje to Facebook, YouTube, WhatsApp i Messenger.

Media społecznościowe mają ponad 3 miliardy użytkowników, najpopularniejsze Facebook, YouTube, WhatsApp i Messenger

Raport przygotowany wspólnie przez firmy We Are Social i Hootsuite podaje, że globalna liczba użytkowników internetu wynosi ponad 3,81 mld. To oznacza że z sieci korzysta obecnie ponad połowa całej ludzkiej populacji.

Po raz pierwszy liczba osób aktywnie wykorzystujących media społecznościowe przekroczyła granicę 3 mld. – to 40 proc. mieszkańców Ziemi. Serwisy i aplikacje social media notują też najbardziej dynamiczny kwartalny wzrost na poziomie 4 proc. (121 mln od kwietnia br.).

Najpopularniejszą na świecie platformą społecznościową pozostaje Facebook z liczbą przekraczającą 2 mld aktywnych użytkowników. Na 2. miejscu plasuje się YouTube (1,5 mld), na 3. zaś mobilna, należąca do Facebooka aplikacja WhatsApp oraz komunikator Facebook Messenger (każde po 1,2 mld użytkowników).

Jeśli chodzi o zwycięskiego w zestawieniu Facebooka to większość jego użytkowników (87 proc.) korzysta z serwisu na urządzeniach mobilnych, 59 proc. używa platformy codziennie, a większość jej użytkowników (56 proc.) to mężczyźni.

Autor: ps

Wiecej informacji: social media, Facebook, YouTube, WhatsApp

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia