WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVP Kultura upamiętni zmarłego Janusza Głowackiego

Gorący temat

Krystyna Pawłowicz pyta przewodniczącego KRRiT o koncesję dla Radia Wnet. „Czy polskie stacje są w Pana niełasce?”

3

Michał Chaciński po 12 latach odchodzi z „Tygodnika Kulturalnego” w TVP Kultura

2017-09-11 A A A KOMENTARZE: 24 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Krytyk filmowy Michał Chaciński odchodzi z programu „Tygodnik Kulturalny” w TVP Kultura, który prowadził przez 12 lat. - Robię to z własnej woli i wbrew namowom kierownictwa TVP Kultura - wyjaśnił.

Michał Chaciński Michał Chaciński

Michał Chaciński był gospodarzem „Tygodnika Kulturalnego” od początku emisji programu w TVP Kultura. - Robię to z własnej woli i wbrew namowom kierownictwa TVP Kultura. Powód jest prosty - moje zawodowe plany wykluczają prowadzenie cotygodniowego programu, wymagającego kilku dni przygotowań - uzasadnił dziennikarz w informacji opublikowanej na fanpage’u facebookowym programu.

Podziękował też widzom, uczestnikom i ekipie realizującej „Tygodnik”. - To niesamowite, że w dobie mediów preferujących maksymalną polaryzację udało nam się wypracować formułę, w której w studio spotyka się grono dyskutantów szanujących się nawzajem pomimo różnicy opinii i światopoglądów. Życzę „Tygodnikowi“ co najmniej kolejnych dwunastu lat takich spotkań - zaznaczył.

Zapowiedział też, że program pozostaje na antenie TVP Kultura i nie zmienia charakteru. - Razem z ekipą uznaliśmy, że, przynajmniej przez jakiś czas, program prowadzony będzie rotacyjnie przez jego stałych uczestników - stwierdził.

Michał Chaciński jako publicysta ma na koncie współpracę m.in. z „Gazetą Wyborczą”, „Filmem” i „Polityką”. W 2007 roku został ekspertem przy Polskim Instytucie Sztuki Filmowej, a w latach 2011–2013 był dyrektorem artystycznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W lutym br. z dalszego udziału jako stały gość w „Tygodniku Kulturalnym” zrezygnowała dziennikarka literacka „Polityki” Justyna Sobolewska.

Według Nielsen Audience Measurement w sierpniu br. TVP Kultura zanotowała 0,47 proc. udziału w rynku oglądalności.

Autor: tw

Wiecej informacji: Michał Chaciński, Tygodnik Kulturalny, TVP Kultura

Komentarze (24) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia