Michał Rachoń odwołany z funkcji szefa publicystyki TVP Info. „Będzie główną twarzą kanału”

Michał Rachoń został odwołany w środę ze stanowiska zastępcy dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. publicystyki. - Pomyślnie zakończył przygotowanie nowych formatów. W nagrodę staje się twarzą TVP Info - zapowiada prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

łb
łb
Udostępnij artykuł:

W dotychczasowej funkcji Michał Rachoń odpowiadał za obecne programy i pasma publicystyczne w TVP Info. Koordynował też przygotowywanie magazynów, które miały wystartować w marcu w TVP Info. Do nowej ramówki kanału szykowano m.in. „Po stronie obywateli” (premierę przesunięto w czasie), „Światowe konflikty”, codzienny program satyryczny (ma go prowadzić Marcin Wolski) oraz „24 minuty” Krzysztofa Skowrońskiego (nadawany od tego tygodnia w poniedziałki). Ponadto zorganizował internetowy casting na prezenterów TVP Info.

- Michał Rachoń jako wicedyrektor TAI pomyślnie zakończył przygotowanie nowych formatów. W nagrodę staje się główną twarzą  TVP Info #dobrazmiana - napisał na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski.

- Zadania, które miałem do zrealizowania zostały już wykonane. Dotyczy to m.in. przeprowadzenia castingu na nowych reporterów i dziennikarzy TVP Info. Ponad 50 osób zostało przesłuchanych w studio TVP, część z nich odbywa właśnie szkolenia w Akademii Telewizyjnej, a część pracuje już przy programach TVP. Przygotowałem nowatorskie formaty opierające się na mediach społecznościowych z udziałem nowych twarzy wyłonionych w ramach castingu. Te programy wprowadzane są właśnie na antenę, w związku z czym wracam do swojego żywiołu, czyli przed kamerę w studio telewizyjnym - wyjaśnia Michał Rachoń w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl przez zespół rzecznika prasowego TVP.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/michal-rachon-dziennikarstwem-zajalem-sie-z-powodu-niezadanych-pytan-o-smolensk-wywiad ##

Michał Rachoń w Telewizji Polskiej Rachoń pracuje od stycznia br., od 14 lutego prowadzi w TVP Info niedzielny program publicystyczny „Woronicza 17” (zastąpił w tej roli Krzysztofa Ziemca). Ponadto co poniedziałek prowadzi rozmowy z politykami i publicystami w paśmie „Sygnały dnia” I Programu Polskiego Radia. Poprzednio przez kilka lat był dziennikarzem i prezenterem Telewizji Republika.

Od przyszłego tygodnia Rachoń dołączy też do prowadzących codzienny program publicystyczny „Minęła 20”. Ponadto przygotowuje autorski program publicystyczny, o którym nie podaje na razie więcej informacji.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Więcej kanałów w Play. Niebawem kolejne nowości

Więcej kanałów w Play. Niebawem kolejne nowości

Zmiany w marketingu Unilever. Leandro Barreto nowym szefem

Zmiany w marketingu Unilever. Leandro Barreto nowym szefem

Roman Młodkowski żegna się z Biznes24. Podał przyczyny

Roman Młodkowski żegna się z Biznes24. Podał przyczyny

Kolędowanie na antenach TVP. Cztery premiery na Boże Narodzenie

Kolędowanie na antenach TVP. Cztery premiery na Boże Narodzenie

Była dziennikarka TVN i TVN24 rzeczniczką nergetycznego giganta

Była dziennikarka TVN i TVN24 rzeczniczką nergetycznego giganta

TVP cyfryzuje archiwa oddziałów. 150 tys. taśm do 2031 roku

TVP cyfryzuje archiwa oddziałów. 150 tys. taśm do 2031 roku