WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Jakub Dymek odpowiada na zarzuty o gwałt: mogę dowieść niewinności. „Krytyka Polityczna” zawiesza współpracę z nim

Gorący temat

Snapchat pozwoli dzielić się Discover Stories poza aplikacją - poprzez linki do serwisu www

0

Michał Wybieralski zawieszony w „Gazecie Wyborczej”, Agora wyjaśnia zarzuty dot. molestowania i mobbingu

2017-11-28 A A A KOMENTARZE: 55 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Szef wydawców portalu Wyborcza.pl (Agora) Michał Wybieralski - m.in. na własny wniosek - został zawieszony w pracy, natomiast Agora rozpoczęła procedurę wyjaśniającą, po tym jak na Codziennikfeministyczny.pl zarzucono Wybieralskiemu mobbing i molestowanie m.in. podlegających mu kobiet.

Michał Wybieralski Michał Wybieralski

Michał Wybieralski jest obok Jakuba Dymka jednym z dwóch mężczyzn opisanych w artykule zamieszczonym w poniedziałek na Codziennikfeministyczny.pl. Osiem kobiet opisało w tekście zachowania obu publicystów, które można ocenić jako mobbing i molestowanie. Wprost wskazano na Wybieralskiego i Dymka jako ich sprawców.

- Na nasz wniosek spółka Agora, wydawca „Gazety Wyborczej”, rozpoczęła dziś procedurę wyjaśniającą w tej sprawie. Nie ma w naszej firmie zgody na poniżanie, wymuszenia i dyskryminację ze względu na płeć - poinformowali w imieniu redakcji „GW” Jarosław Kurski, Aleksandra Klich i Piotr Stasiński. - Dołożymy wszelkich starań, by takie przypadki wyjaśniać i wyciągać konsekwencje wobec ich sprawców. Agora ma odpowiednie, od dawna ustalone procedury, które pozwalają na rzetelne zbadanie sprawy. Dają one gwarancje zarówno ochrony ofiar, jak i przeciwdziałają niesłusznym oskarżeniom - dodali.

Michał Wybieralski został zawieszony w obowiązkach służbowych. Zaznaczono, że sam dziennikarz o to wnioskował.

Przekazano też stanowisko dziennikarza w tej sprawie. - Przepraszam wszystkie osoby - autorki tekstu i inne osoby, jeśli takie są - które poczuły się urażone, molestowane czy prześladowane przez moje wypowiedzi czy zachowania. Ogromnie tego żałuję, nie było to nigdy moją intencją. Tekst każe mi przemyśleć moje postępowanie i relacje międzyludzkie. Chciałbym zadośćuczynić wyrządzonym przeze mnie krzywdom w formie, której oczekują skrzywdzone osoby - stwierdza Wybieralski. - Do czasu wyjaśnienia sprawy zgodnie z procedurą Agory dotyczącą molestowania seksualnego oraz mobbingu nie będę komentował sprawy - zaznacza.

Michał Wybieralski jest związany z „Gazetą Wyborczą” od ośmiu lat. Szefem wydawców Wyborcza.pl został z początkiem listopada br., przedtem był kolejno dziennikarzem „Gazety Wyborczej Poznań”, wydawcą Wyborcza.pl i redaktorem naczelnym „Gazety Stołecznej”. Wcześniej przez cztery lata pracował jako dziennikarz w „Echu Miasta”.

Autor: tw

Wiecej informacji: Michał Wybieralski, Gazeta Wyborcza, Agora, molestowanie, mobbing

Komentarze (55) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia