WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Życie na Gorąco”, „Na Żywo”, „Rewia” i „Świat & Ludzie” z nowymi dodatkami tematycznymi

Gorący temat

Cyfrowy Polsat miał mniej abonentów w 2017 roku, ale sprzedaje im więcej usług. Kwartalny zysk zmalał o połowę wskutek zaległych podatków

0

Bauer wydaje miesięcznik „Poradnik 50+” dla dojrzałych kobiet przywiązanych do tradycyjnych wartości

2017-08-09 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wydawnictwo Bauer wprowadza na rynek nowe pismo dla dojrzałych kobiet „Poradnik 50+”. Miesięcznik stawia na tematykę zdrowotną, wiarę, kulinaria i opiekę nad wnukami. Za projekt odpowiada Joanna Kadej-Krzyczkowska.

Bauer wydaje miesięcznik „Poradnik 50+” dla dojrzałych kobiet przywiązanych do tradycyjnych wartości

„Poradnik 50+” ma być pismem skierowanym do kobiet powyżej 50-tego roku życia, głównie do mieszkanek mniejszych miejscowości, z wykształceniem podstawowym lub średnim. Potencjalne czytelniczki to kobiety dojrzałe, tradycyjnie i praktycznie podchodzące do życia - właśnie dlatego w piśmie zastosowano prostszą, czytelniejszą i większą niż zazwyczaj stosowana w pismach kobiecych czcionkę, co ma zwiększyć komfort czytania.

Tytuł ten jest autorską koncepcją Wydawnictwa Bauer i wraz z wydawanym od stycznia br. tygodnikiem „100 rad” tworzy portfolio dla kobiet dojrzałych.

W miesięczniku „Poradnik 50+” najwięcej miejsca zajmuje dział zdrowia. Znajdują się w nim m.in. ziołowe kuracje, zdrowotne diety, opis terapii. Redakcja duży nacisk położyła na samodzielną rehabilitację (ćwiczenia na konkretne dolegliwości, ćwiczenia usprawniające itp.) i ziołowe kuracje. W każdym wydaniu pojawi się format „Czego lekarz ci nie powie”, prezentujący nowe lub mało znane informacje na temat powszechnych chorób i dolegliwości.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugim kluczowym działem pisma jest „Opieka nad seniorem”, trzecim - „Opieka nad wnukami”, w którym czytelniczki znajdą propozycje zabaw z wnukami polecane przez psychologów, a także informacje pomagające w wychowaniu i opiece.

W miesięczniku znajduje się też dział kulinarny (Zapomniane polskie przepisy, Sekrety mistrzów, Rodzinne tradycje), artykuły dotyczące wiary i wartości chrześcijańskich, a także strony poświęcone urodzie po 50-tce.

„Poradnik 50+” przygotował zespół tygodnika „100 rad”, pod kierunkiem Joanny Kadej-Krzyczkowskiej - redaktor naczelnej. Autorem makiety jest Rafał Lewandowski - dyrektor artystyczny obu tytułów.

Pismo ma format 210x280 mm i liczy 48 stron. Cena egzemplarzowa to 1,99zł.

 Wprowadzenie tytułu wspiera ogólnopolska kampania reklamowa obejmująca telewizję (TVP, TVN, Polsat, kanały tematyczne) oraz prasę.  Nakład pierwszego wydania wynosi 400 tys. egz.  Kreację spotu reklamowego przygotował Digit-Art, media zakupił dom mediowy MEC.

Autor: jk

Wiecej informacji: Poradnik 50+, Wydawnictwo Bauer, dojrzała kobieta, Joanna Kadej-Krzyczkowska, Rafał Lewandowski

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia