WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Nowe narzędzie do sprawdzania ustawień prywatności na Facebooku

Milionowi minecraftowcy i e-commerce w social media (raport z Facebooka, YouTube’a i Twittera)

2014-09-05 A A A KOMENTARZE: 9 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Liderami wśród polskich profili na Facebooku, YouTubie i Twitterze są niezmiennie konta Roberta Lewandowskiego, Sylwestra Wardęgi i Wojciecha Szczęsnego. W sierpniu poziom miliona subskrybentów przekroczyły dwa kanały poświęcone grze „Minecraft”. W nowym raporcie NapoleonCat.com i Wirtualnemedia.pl eksperci analizują, jak w serwisach społecznościowych funkcjonują sklepy internetowe.

Milionowi minecraftowcy i e-commerce w social media (raport z Facebooka, YouTube’a i Twittera)

W sierpniu facebookowy fanpage Roberta Lewandowskiego zyskał 218 tys. użytkowników i ma ich już 5,22 mln (z czego większość to internauci z zagranicy). Zawodnik ma ponad dwa razy więcej fanów niż kolejne pod tym względem Serce i Rozum (2,41 mln) oraz Play (2,2 mln).

Na Twitterze liderem jest inny polski piłkarz o globalnej popularności - Wojciech Szczęsny, przy czym jego profil (mający obecnie 762,7 tys. followersów) od dawna jest „martwy”. Na dalszych pozycjach plasują się Joanna Krupa (662,2 tys. obserwujących), MTV Polska (527,3 tys.), TVN24 (414,1 tys.) i Honorata „Honey” Skarbek (382,4 tys.).

Liderami youtuberów pod względem liczby subskrybentów są niezmiennie trzy kanały satyryczne: SA Wardega, Abstrachuje TV i Niekryty Krytyk, które jako pierwsze w grudniu ub.r. i styczniu br. przekroczyły poziom miliona subskrybentów. Z kolei w sierpniu ten pułap osiągnęły dwa kanały prezentujące wycinki z gry „Minecraft”: Polski Pingwin i Blowek. Natomiast najwięcej odtworzeń - 550,7 mln - zanotowały klipy na kanale wytwórni hiphopowej Prosto.

W raporcie z sierpnia dużo uwagi jest poświęcone komunikacji w mediach społecznościowych prowadzonej przez serwisy e-commerce. Analizują to m.in. Robert Stalmach z Newspointa, Marcin Żukowski z Mint Media, Mateusz Puszczyński z Allegro, Kamil Wiśniewski z Fenomem, Jacek Basiński z Traffic Trends i Dawid Pacha z Real Dela.

Ponadto raport jak co miesiąc zawiera rankingi najpopularniejszych polskich fanpage’y facebookowych w 16 najważniejszych kategoriach (pod względem liczby i aktywności fanów), a także podobne analizy czołowych kanałów na YouTubie i kont na Twitterze.

 

Autor: tw

Wiecej informacji: Facebook, YouTube, Twitter, fanpage'e na Facebooku, marki na Facebooku, marki na Twitterze, marki na YouTube, sklepy internetowe, NapoleonCat

Komentarze (9) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia