WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Rynek przeglądarek internetowych: Chrome rządzi, Firefox w dół

Gorący temat

Grzegorz Pawelczyk zrezygnował z kierowania TVP Info, Ewa Bugała na urlopie

0

Nowy Firefox z E10S dostępny na komputery i system Android

2017-06-19 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Mozilla udostępniła nowe wydanie przeglądarki internetowej Firefox, które działa w oparciu o wieloprocesowy system operacyjny.

Nowy Firefox z E10S dostępny na komputery i system Android

Jak tłumaczy Mozilla, do tej pory rozbudowane strony otwarte w kartach w Firefoksie mogły spowolnić działanie innych kart. Aby przeglądarka działała szybciej na rozbudowanych stronach, zmieniono ją tak, żeby funkcjonowała w oparciu o wieloprocesowy system operacyjny.

Stary Firefox działał na podstawie pojedynczego procesu we wszystkich otwartych kartach, podczas gdy współczesne przeglądarki rozkładają taki nakład na kilka procesów. Mozilla swój proces nazwała "Electrolysis (E10S)" - na cześć procesu chemicznego, który rozkłada wodę na mniejsze elementy.

W nowym wydaniu, oznaczonym numerem 54, Firefox używa 4 procesów do obsługi stron we wszystkich otwartych kartach. To oznacza, że rozbudowana strona otwarta w jednej z kart nie ma wpływu na działanie innych.

Nowy Firefox w wersji desktopowej jest dostępny do pobrania tutaj, a przeglądarkę w wersji na Androida można znaleźć tutaj.

Autor: km

Wiecej informacji: Firefox, Mozilla, przeglądarka

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia