WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Poznaj hybrydy” - Włodzimierz Zientarski znów reklamuje Toyotę (wideo)

Toyota nadal najcenniejszą marką motoryzacyjną świata, najszybciej zyskuje Tesla (Top 10)

2017-06-21 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Toyota zachowała miano lidera rankingu najcenniejszych marek motoryzacyjnych świata w rankingu BrandZ Top 100 za rok 2017 według Millward Brown. Najszybszy wzrost odnotowała Tesla.

Toyota nadal najcenniejszą marką motoryzacyjną świata, najszybciej zyskuje Tesla (Top 10)

Toyota pozostała najcenniejszą marką motoryzacyjną świata, ale odnotowała spadek wartości swojej marki o 3%, do poziomu 28,7 mld USD. Pierwszą trójkę uzupełniają BMW (24,6 mld USD) oraz Mercedes-Benz (23,5 mld USD), a Ford awansował o jedno miejsce na pozycję nr 4, osiągając wartość marki 13,1 mld USD.

Z kolei Tesla to najszybciej rosnąca marka motoryzacyjna, która odnotowała wzrost o 32%, do poziomu 5,9 mld USD. Mercedes-Benz, który urósł o 4%, był najlepszy w pierwszej siódemce, jednak w dolnej części rankingu Top 10 również miały miejsce znaczące zmiany. Poza sukcesem Tesli należy wspomnieć o dużych wzrostach dwóch marek: Land Rover (nr 9, wzrost o 17% do 5,5 mld USD) oraz Porsche (nr 10, wzrost o 16% do 5,1 mld USD).

Łączna wartość marek Top 10 sektora motoryzacyjnego pozostała na poziomie 139,2 mld USD, choć w ubiegłym roku odnotowano tu spadek o 3%.

Na marki luksusowe przypada obecnie 52% wartości w pierwszej dziesiątce rankingu motoryzacyjnego, podczas gdy w roku 2006, kiedy ranking BrandZ Top 100 zadebiutował, było to 36%.

Ranking BrandZ jest opracowywany przez Kantar Millward Brown na podstawie wywiadów z ponad 3 mln konsumentów na całym świecie oraz analiz wyników finansowych i biznesowych każdej z firm służących do wyodrębnienia wpływu marek na generowaną sprzedaż i wartość dla akcjonariuszy.
Kluczowym elementem przy określaniu wartości marki jest jej postrzeganie przez konsumentów, ponieważ marki są wypadkową wyników biznesowych, atrakcyjności produktu, klarownego pozycjonowania oraz pozycji lidera. W rankingu brane są pod uwagę różnice regionalne, ponieważ - nawet w przypadku prawdziwie globalnych brandów - wskaźniki udziału marek w budowaniu wartości mogą być znacząco odmienne w różnych krajach.

Autor: km

Wiecej informacji: Toyota, najcenniejsza marka motoryzacyjna świata, Tesla

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia