WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Platformy reklamowe będą partnerami Accelerated Mobile Pages

Gorący temat

Łukasz Sitek zawieszony po informacji, że bez biletu awanturował się w pociągu i powoływał na pracę w TVP Info

13

Najwięcej próśb o usunięcie linków z Google dotyczy Facebooka, dalej YouTube, Google+ i Twitter

2015-11-26 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Koncern Google ujawnił jakich stron i serwisów internetowych dotyczy największa liczba kierowanych do niego próśb o usunięcie linków w wyszukiwarce. W pierwszej dziesiątce są Facebook, YouTube, Google+ i Twitter.

Najwięcej próśb o usunięcie linków z Google dotyczy Facebooka, dalej YouTube, Google+ i Twitter

W maju ub.r. Google uruchomił procedurę umożliwiającą użytkownikom internetu w ramach „prawa do bycia zapomnianym” domaganie się usunięcia z wyszukiwarki określonych treści dotyczących konkretnych osób. Wprowadzenie takiego rozwiązania wymusiła na Google Unia Europejska.

Teraz Google poinformował na swojej stronie internetowej, że do tej pory napłynęło do niego ponad 348 tys. próśb o usunięcie linków z wyszukiwarki. Rozpatrując je Google poddał ocenie z górą 1,23 mln adresów internetowych. W rezultacie 42 proc. zgłoszonych przez internautów adresów URL zostało usuniętych z wyszukiwarki.

Podając te statystyki Google ujawnił przy okazji domeny, w przypadku których usunął najwięcej adresów URL ze swojej wyszukiwarki. Lista dziesięciu najczęściej wymienianych stron i serwisów stanowi 9 proc. wszystkich adresów zgłoszonych do Google z prośbą o ich usunięcie.

Na pierwszym miejscu znalazł się serwis Facebook, z którego usunięto ponad 10 tys. adresów. Drugie miejsce zajęła domena profileengine.com, a trzecie - groups.google.com. W pierwszej dziesiątce znalazły się też YouTube, Google+ oraz Twitter.

Autor: ps

Wiecej informacji: Google, wyszukiwarka, usunięcie linków, Facebook, YouTube, Google+, Twitter

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia