WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Nastroje Polaków nieznacznie gorsze w sierpniu

Gorący temat

Snapchat pozwoli dzielić się Discover Stories poza aplikacją - poprzez linki do serwisu www

0

Wskaźnik klimatu gospodarczego w Polsce na rekordowo wysokim poziomie

2017-10-03 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

We wrześniu wskaźnik klimatu gospodarczego Polski był na rekordowo wysokim poziomie 104,63 pkt. Lekko wzrosły pozostałe wskaźniki, z wyjątkiem skłonności do zakupów, który spadł o 3 punkty - wynika z badania Ipsos.

 

PAP / Maciej Kulczyński PAP / Maciej Kulczyński

We wrześniu nastroje społeczne Polaków nieznacznie poprawiły się w porównaniu do miesiąca ubiegłego. Klimat gospodarczy osiągnął rekordową w tym roku wartość wskaźnika 104,63 pkt., o 5,2 pkt więcej niż w sierpniu. Optymizm konsumentów osiągnął wartość 105,38 pkt.

- Doniesienia raportów ekonomicznych GUS i pozytywne opinie niezależnych ekspertów na temat nadwyżki budżetowej przekraczającej planowane wpływy – np. z uszczelnianych systemów pobierania VAT znacząco poprawiły klimat gospodarczy. Wzrost zatrudnienia oraz płac, jak i pozytywne spojrzenie instytucji ratingowych na najbliższą perspektywę polskiej gospodarki także wpłynęły pozytywnie na klimat gospodarczy – czytamy w komunikacie Ipsos.

Spośród wskaźników nastrojów społecznych, we wrześniu spadła jedynie skłonność do zakupów, o 3,29 pkt. w porównaniu z sierpniem. Jak prognozuje Ipsos, może wynikać to ze stabilnej sytuacji gospodarczej oraz końcowego okresu wakacji i spadku liczby wyjazdów urlopowych.

Nastroje społeczne Polaków, Ipsos, wrzesień 2017

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów Ipsos może przybierać wartości z przedziału od 0 do 200 punktów. Ostatni pomiar oparty jest na wynikach badania przeprowadzonego między 13 – 19 września 2017 roku na reprezentatywnej losowo-kwotowej próbie 1000 Polaków, którzy ukończyli 15 lat.

Autor: jd

Wiecej informacji: nastroje społeczne Polaków, Ipsos, WOK

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia