WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

6 miliardów dolarów na nowe studia Netflixa, serwis przeprowadza się do Kalifornii

Netflix z rosnącymi przychodami. Ponad miliard dolarów na promowanie własnych seriali

2017-04-19 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W I kwartale 2017 roku Netflix zanotował o 35 procent wyższe przychody rok do roku, jednocześnie spadła liczba nowych subskrybentów serwisu. Firma przewiduje jednak ich znaczący wzrost w II kwartale.

Reed Hastings, CEO Netflixa Reed Hastings, CEO Netflixa

W opublikowanym komunikacie Netflix podał, że jego przychody w I kwartale br. osiągnęły poziom 2,64 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 35 proc. To wynik zgodny z prognozami analityków. W tym samym czasie zysk netto spółki osiągnął 178 mln dol., rok wcześniej wynosił 28 mln.

Pierwszy kwartał tego roku Netflix zamknął 98 mln płacących użytkowników oraz prawie 102 milionami wszystkich użytkowników. W raportowanym okresie łączna liczba nowych użytkowników Netflixa wyniosła 4,95 mln, choć rynek spodziewał się przyrostu w wysokości 5,18 mln. W USA liczba nowych subskrybentów przekroczyła 1,4 mln, zaś poza granicami zamknęła się liczbą 3,53 mln. Jednocześnie Netflix prognozuje, że w II kwartale br. liczba nowych użytkowników przekroczy 3,2 mln, co ma być wynikiem lepszym od przewidywanego przez analityków wzrostu na poziomie 2,4 mln.

Netflix ujawnił też w komunikacie, że do końca br. przeznaczy na promowanie własnych treści ponad 1 mld dol., co będzie oznaczało wzrost wydatków w tym segmencie w porównaniu z 991 mln dol. w roku 2016.

Pod koniec ub.r. Netflix zapowiedział przeznaczenie 6 mld dol. na własne produkcje w roku 2017, niedawno poinformował też o wydaniu podobnej kwoty na rozbudowę swoich studiów filmowych w Kalifornii.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Netflix, wyniki finansowe, Reed Hastings

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia