WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Euro 2016 w Radiu ZET

Nie tylko Robert Lewandowski - polscy piłkarze przed Euro na boisku reklamowym (video)

2016-06-06 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Telefony, ubrania, napoje, telefonia komórkowa, telewizory, okna, klimatyzatory - dzięki reklamom tych produktów możemy oglądać zawodników polskiej reprezentacji piłkarskiej nie tylko na boisku, ale też w wielu reklamach. Oprócz Roberta Lewandowskiego marketingowe role odgrywają Grzegorz Krychowiak, Jakub Błaszczykowski, Arkariusz Milik i trener Adam Nawałka.

Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak i Adam Nawałka Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak i Adam Nawałka

Zbliżające się Euro 2016 i udział w nim polskiej kadry piłkarskiej stały się dla marketerów okazją do tego, by wesprzeć wizerunek swoich produktów czy usług wizerunkiem polskich gwiazd piłkarskich.

Poniżej prezentujemy te reklamy z udziałem polskich piłkarzy i trenera Adama Nawałki, które pojawiły się w tym roku.

Milik motywuje młodych piłkarzy

Arkadiusz Milik występuje właśnie w drugim spocie telewizyjnym tegorocznej kampanii turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” pod hasłem „Najlepsi Wspierają Najlepszych”.

Reklama nawiązuje do poprzedniego spotu, w którym napastnik reprezentacji Polski doradzał najmłodszym piłkarzom - tym razem to mały sportowiec wspiera swojego idola.

Arkadiusz Milik jako ambasador turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, w którym sam brał udział jako dziecko, wspiera działania komunikacyjne i reklamowych XVI edycji turnieju. Piłkarz wystąpił już w spocie reklamowym, w którym udzielał wsparcia i dobrych rad swoim młodszym kolegom - uczestnikom turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, tuż przed Wielkim Finałem rozgrywek, który odbył się 2 maja na Stadionie PGE Narodowym. Teraz  to dziecko w imieniu uczestników turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zagrzewa całą reprezentację Polski do walki.

Komentarz małego kibica towarzyszy przygotowaniom Arkadiusza Milika w szatni, tuż przed wyjściem na murawę. Chłopiec podkreśla, jak ważne jest zaangażowanie i wiara we własne możliwości, w jego głosie słychać dumę z drużyny narodowej.

W reklamie wykorzystane są również ujęcia obrazujące zeszłoroczny wielki finał turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Natomiast w finalnej scenie spotu obok ambasadora turnieju wystąpiło sześcioro uczestników ubiegłorocznej edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku: Milena, Kinga, Zuzia, Maciek, Przemek oraz Marcel. To już czwarty spot reklamowy promujący Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, w którym wystąpił Arkadiusz Milik, pierwsze dwie reklamy miały emisję rok temu.

 

Arkadiusz Milik jest oficjalnym ambasadorem turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” od 2015 roku, kiedy podpisał pierwszą umowę z firmą Tymbark - głównym sponsorem rozgrywek.

Spoty emitowane są w największych stacjach telewizyjnych. Za ich kreację odpowiada agencja Scholz&Friends, media zaplanował i kupił dom mediowy Mindshare. Reżyserią reklamy zajął się Filip Syczyński, a produkcją - Maspex.


Romans Błaszczykowskiego z marką LG

Piłkarz Jakub Błaszczykowski podpisał roczną umowę reklamową z LG Electronics Polska. Jest bohaterem reklam promujących nowe telewizory LG OLED TV i LG Super UHD 4K oraz klimatyzatory.

Błaszczykowski jako ambasador reklamowy urządzeń LG ma podkreślać ich kluczowe atuty, m.in. zaawansowane technologicznie rozwiązania. - Dążenie do doskonałości w swoich dziedzinach niezależnie od wyzwań i przeciwności, wyróżnia mistrza spośród innych graczy. Niezależenie od tego, czy chodzi o sport, technologię, biznes czy inne obszary - cechy prawdziwego mistrza pozostają niezmienne. W LG głęboko wierzymy w te ideały i dlatego uważamy, że współpraca z Kubą to doskonały krok - komentuje Marcin Kubiszak, menedżer kategorii home entertainment w LG Electronics Polska.

 

W ramach współpracy Jakub Błaszczykowski promuje nowe telewizory LG OLED TV i LG Super UHD 4K oraz klimatyzatory z technologią Smart Inverter. Jego wizerunek jest wykorzystywany w reklamach, ponadto piłkarz uczestniczy w wybranych wydarzeniach organizowanych przez LG. Umowa została podpisana na rok. Nie podano jej kwoty.

Za obsługę mediową LG w internecie odpowiada MEC, a za planowanie mediów i ATL dom mediowy Arena (Havas Media Group).

Błaszczykowski od prawie dwóch lat występuje w reklamach okien Drutex, razem z Andreą Pirlo i Philippem Lahmem. Pojawił się też, u boku innych zawodników, w kampaniach firm sponsorujących Borussię Dortmund i reprezentację Polski.


Krychowiak mówi o emocjach w reklamach Samsunga i czyta Sport.pl

Grupa Gazeta.pl do promocji serwisu Sport.pl postanowiła wykorzystać wizerunek Grzegorza Krychowiaka, który w reklamach przekonuje „Sport.pl to jest Twój live”.

Kampania podkreśla, że Sport.pl jest liderem wśród polskich serwisów sportowych na kilku platformach społecznościowych oraz w mobilnym systemie Android. - Grzegorz Krychowiak to dla Sport.pl ambasador idealny - charyzmatyczny lider, sportowiec z wielkimi sukcesami na boisku, nietuzinkowa osobowość z poczuciem humoru i uosobienie stylu - komentuje Marlena Jezierska, dyrektor marketingu i rozwoju biznesu Sport.pl.

Pierwsza część akcji jest realizowana w telewizji (Polsat Sport), internecie (m.in. strony Grupy Gazeta.pl, Facebook, YouTube i Ipla.tv), prasie (m.in. „Gazeta Wyborcza” i „Metrocafe.pl”), na outdoorze (nośniki z oferty AMS) oraz kinach Helios.

Strategię i kreację kampanii przygotowała agencja Change, natomiast za współpracę z Grzegorzem Krychowiakiem oraz planowanie mediów odpowiadają działy marketingu Sport.pl i Gazeta.pl.

 

Z kolei w reklamach telewizorów Samsung SUHD 2016, Krychowiak pokazuje, że „Wszyscy żyjemy #dlaemocji”.

- Już niedługo większość z nas zasiądzie przed telewizorami, aby kibicować swoim ulubionym drużynom. Dzięki innowacyjnym telewizorom Samsung SUHD 2016 oraz współpracy ze światowej klasy piłkarzem chcemy dostarczyć polskim kibicom emocje na najwyższym poziomie - tak zaangażowanie Grzegorza Krychowiaka do kampanii uzasadnia Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Spot z kampanii podkreśla intensywne emocje towarzyszące rozgrywkom sportowym. Inne reklamy opisują główne atuty promowanych telewizorów, m.in. funkcję HDR, technologię Quantum Dot, rozdzielczość 4K, konstrukcję 360 i ekran bez ramek.
Akcja reklamowa, pod hasłem „Wszyscy żyjemy #dlaemocji”, jest prowadzona w internecie (m.in. social media), kinach oraz poprzez działania public relations.

Kreację kampanii przygotowała agencja Leo Burnett, produkcją spotu zajęło się FDR Studio. Za planowanie i zakup mediów odpowiada dom mediowy Starcom, a za działania public relations - agencja Havas PR Warsaw.

 


Adam Nawałka stawia na rozmowy w Play i picie 4Move

Trener piłkarskiej reprezentacji Polski promuje usługę Fair Play w taryfie Play dla Firm (oferowanej przez spółkę P4).

W spocie razem z futbolówką odwiedza punkt sprzedaży Play, w którym pracują Basia i Maciek, występujący w reklamach sieci od ponad trzech lat. Selekcjoner dowiaduje się od nich, jak działa wprowadzony przez operatora w połowie marca program Fair Play, i zauważa, że podobne zasady stosuje w swojej pracy trenerskiej.

Akcja reklamująca Fair Play jest realizowana w telewizji, internecie, radiu, salonach sprzedaży Play oraz na outdoorze.

Za kreację reklam ATL-owych odpowiada agencja Grandes Kochonos, za reklamy i inne działania w internecie - agencje Artegence i Isobar Polska, a za przygotowanie materiałów BTL - agencja Plej. Planowaniem i zakupem mediów zajmuje się dom mediowy MediaCom Warszawa.

 

Wizerunek Adama Nawałki pojawia się też od niedawna na opakowaniach i w materiałach reklamowych napoju izotonicznego 4Move produkowanego przez FoodCare. Będzie jego ambasadorem do piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku.

Nawałka jest drugim po innym trenerze piłkarskim Jose Mourinho - z którym współpracę podjęto na początku ub.r. - ambasadorem wykorzystywanym w kampanii marketingowej 4Move. Jak podkreśla Wiesław Włodarski, prezes i założyciel FoodCare, strategia marki opiera się na rekomendacji najlepszych trenerów świata.

Hasło kampanii głosi „The best trainers recommend”. W jej ramach prowadzone są działania BTL, a także konkurs konsumencki. W dalszych planach na br. przewidziane są również działania w internecie i radiu. Za działania reklamowe odpowiada FoodCare, a za zakup mediów - dom mediowy ZenithOptimedia Group.

Autor: bg

Wiecej informacji: Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Jakub Błaszczykowski, Arkariusz Milik, Adam Nawałka, piłka nożna, Euro 2016

Komentarze (5) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia