WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Gorący temat

Netflix ma 117 mln subskrybentów, rekordowe wzrosły wpływy i zysk

0

Nieetyczne reklamy TVP

2002-06-17 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Przewodniczący KRRiTV zażądał wycofania reklam wyprodukowanych przez TVP

Nieetyczne reklamy TVP
Przewodniczący KRRiTV zażądał wycofania reklam wyprodukowanych przez TVP

W czwartek przewodniczący KRRiTV, Juliusz Braun wystosował list do szefa Polskiego Radia, Radia Zet i RMF FM w którym wezwał te rozgłośnie radiowe do zaniechania emisji reklamy "Piłkarskiego Expressu" w której występują Iwona Schymalla oraz Maciej Orłoś.

"Osoby te prowadzą audycje informacyjne w programach Telewizji Publicznej. Zgodnie z rozporządzeniem KRRiTV z dnia 6 lipca 2000 r. w sprawie sposobu prowadzenia działalności reklamowej i telesprzedaży w programach radiowych i telewizyjnych (...) zakazane jest wykorzystanie głosu lub wizerunku osób, które prowadziły audycje informacyjne i publicystyczne lub audycje dla dzieci w programie radiowym w okresie krótszym niż 3 miesiące przed nadaniem reklamy.
Emisja powyższej reklamy stanowi rażące naruszenie przepisów zawartych w ww. rozporządzeniu. W związku z powyższym, na podstawie art. 10 ust 2 i 3 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji, wzywam do bezzwłocznego zaprzestania emisji reklamy" - napisał szef KRRiTV.

Autor:

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia