WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Ministerstwo Skarbu Państwa skontroluje przejęcie Presspubliki przez Grzegorza Hajdarowicza

Niewiadomski zapłaci Gremi Media 2 mln zł mniej za „Przekrój”, bo nie wznowił jego wydawania

2015-12-28 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Tomasz Niewiadomski zapłaci Gremi Media za prawa do tygodnika „Przekrój” 5 mln zł, a nie jak pierwotnie zakładano 7 mln zł, ponieważ przez ponad dwa lata od zawarcia umowy wydawanie tytułu nie zostało wznowione.

Niewiadomski zapłaci Gremi Media 2 mln zł mniej za „Przekrój”, bo nie wznowił jego wydawania

Umowa sprzedaży praw do „Przekroju” przez Gremi Media znanemu fotografowi Tomaszowi Niewiadomskiemu została zawarta w październiku 2013 roku, niedługo po tym jak wydawca opublikował ostatni jak do tej pory numer tygodnika. Tytuł wyceniono na 7 mln zł, z czego 4 mln zł Niewiadomski zapłacił od razu. Resztę miał uiścić w formie usług reklamowych realizowanych przede wszystkim na łamach tego pisma w ciągu 5 lat.

W środę Gremi Media poinformowało, że podpisano aneks do umowy, w którym cena tytułu została obniżona do 5 mln zł. Powodem jest to, że - jak napisano w komunikacie giełdowym - „nie istnieją możliwości wykonania usług określonych w umowie wobec nieuruchomienia wydawania czasopisma ‘Przekrój’”. Tomasz Niewiadomski brakujący milion zł zapłaci Gremi Media do końca br.

Nowy właściciel „Przekroju” zapowiadał powrót tytułu na rynek. Początkowo pracowała nad tym Zuzanna Ziomecka, współredaktor naczelna (razem z Marcinem Prokopem) tygodnika przez ostatni rok jego wydawania. W maju br. Ziomecka przeszła jednak do Agory, gdzie została szefową serwisu Wysokieobcasy.pl.

Autor: tw

Wiecej informacji: Przekrój, Gremi Media, Tomasz Niewiadomski

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia