WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Telewizje kablowe: nie mamy obowiązku przekazywać baz danych ani wzywać do płacenia abonamentu rtv

Gorący temat

Łukasz Sitek zawieszony po informacji, że bez biletu awanturował się w pociągu i powoływał na pracę w TVP Info

13

Jest nowa rada nadzorcza PAP. Przeszli kandydaci Krzysztofa Czabańskiego

2017-02-17 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Rada Mediów Narodowych powołała w czwartek trzyosobową radę nadzorczą Polskiej Agencji Prasowej. Tworzą ją Tomasz Gaziński, Maciej Świrski i Janusz Niedziela. Wszystkich trzech lansował przewodniczący Rady Krzysztof Czabański.

PAP / Radek Pietruszka PAP / Radek Pietruszka

Tomasz Giziński jest prawnikiem, pod koniec 2015 roku został powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do Rady Nadzorczej Polskiego Radia.

Janusz Niedziela jest radcą prawnym; od maja 2016 roku był zastępcą prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej; wcześniej był m.in. członkiem i sekretarzem Rady Nadzorczej TVP S.A., a także sędzią Trybunału Stanu i sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Maciej Świrski jest publicystą, założycielem i prezesem Reduty Dobrego Imienia; w latach 2006-2009 był wiceprezesem Polskiej Agencji Prasowej.

Wszyscy trzej nowi członkowie rady nadzorczej byli kandydatami zgłoszonymi przez Krzysztofa Czabańskiego. O tym, że na czwartkowym posiedzeniu Rada Mediów Narodowych ma odwołać obecną i wybrać nową radę nadzorczą PAP, przewodniczący Czabański poinformował jej pozostałych członków tydzień wcześniej. Wcześniej nie planowano tego podczas najbliższego posiedzenia.

Za kandydaturami Gizińskiego, Świrskiego i Niedzieli głosowało trzej członkowie RMN - Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Krzysztof Czabański. Nie przeszedł czwarty kandydat zgłaszany przez przewodniczącego - Andrzej Lew-Mirski.

Dotychczasowa, siedmioosobowa rada nadzorcza została odwołana. W jej skład wchodzili: Radosław Tabak, Beata Chłodzińska, Piotr Koszewski, Stefan Karasiński, Wojciech Szeląg, Magdalena Świerczek oraz Beata Trejnowska.

Prezesem PAP od maja ub.r. jest Artur Dmochowski, który objął tę funkcję po wygraniu konkursu zorganizowanego przez radę nadzorczą.

Autor: jk

Wiecej informacji: rada nadzorcza PAP, Krzysztof Czabański, pap, Tomasz Gaziński, Maciej Świrski, Janusz Niedziela

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia