SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Jest nowa rada nadzorcza PAP. Przeszli kandydaci Krzysztofa Czabańskiego

Rada Mediów Narodowych powołała w czwartek trzyosobową radę nadzorczą Polskiej Agencji Prasowej. Tworzą ją Tomasz Gaziński, Maciej Świrski i Janusz Niedziela. Wszystkich trzech lansował przewodniczący Rady Krzysztof Czabański.

PAP / Radek Pietruszka Article

Tomasz Giziński jest prawnikiem, pod koniec 2015 roku został powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do Rady Nadzorczej Polskiego Radia.

Janusz Niedziela jest radcą prawnym; od maja 2016 roku był zastępcą prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej; wcześniej był m.in. członkiem i sekretarzem Rady Nadzorczej TVP S.A., a także sędzią Trybunału Stanu i sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Maciej Świrski jest publicystą, założycielem i prezesem Reduty Dobrego Imienia; w latach 2006-2009 był wiceprezesem Polskiej Agencji Prasowej.

Wszyscy trzej nowi członkowie rady nadzorczej byli kandydatami zgłoszonymi przez Krzysztofa Czabańskiego. O tym, że na czwartkowym posiedzeniu Rada Mediów Narodowych ma odwołać obecną i wybrać nową radę nadzorczą PAP, przewodniczący Czabański poinformował jej pozostałych członków tydzień wcześniej. Wcześniej nie planowano tego podczas najbliższego posiedzenia.

Za kandydaturami Gizińskiego, Świrskiego i Niedzieli głosowało trzej członkowie RMN - Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Krzysztof Czabański. Nie przeszedł czwarty kandydat zgłaszany przez przewodniczącego - Andrzej Lew-Mirski.

Dotychczasowa, siedmioosobowa rada nadzorcza została odwołana. W jej skład wchodzili: Radosław Tabak, Beata Chłodzińska, Piotr Koszewski, Stefan Karasiński, Wojciech Szeląg, Magdalena Świerczek oraz Beata Trejnowska.

Prezesem PAP od maja ub.r. jest Artur Dmochowski, który objął tę funkcję po wygraniu konkursu zorganizowanego przez radę nadzorczą.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jest nowa rada nadzorcza PAP. Przeszli kandydaci Krzysztofa Czabańskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing