WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Dziennikarze wyśmiali sugestię TVP Info, że maseczka z „Gazety Wyborczej” przypomina czapkę Armii Czerwonej

„Studio Polska” nie znika z TVP Info, Macieja Pawlickiego zastąpi nowy prowadzący

2017-02-03 A A A KOMENTARZE: 42 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Telewizja Polska zamierza dalej emitować program „Studio Polska” w TVP Info, przy czym w najbliższą sobotę zamiast niego pokaże „W tyle wizji”. W miejsce odsuniętego Macieja Pawlickiego pojawi się nowy prowadzący „Studio Polska”.

fot. TVP Info fot. TVP Info

W czwartek Maciej Pawlicki został odsunięty od dalszego prowadzenia programu „Studio Polska”. - Jako że jestem autorem programu, nie wyrażam zgody, by był on prowadzony przez kogo innego, dlatego program znika z anteny - dodał.

Powodem odsunięcia Pawlickiego jest to, że w minioną sobotę na początku „Studia Polska” podał zmyśloną informację, jakoby lider Nowoczesnej Ryszard Petru został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Dziennikarz zaraz zaznaczył, że to nieprawda mająca pokazywać, jak rozpowszechniane są fałszywe wiadomości. - Chcieliśmy pokazać, że kłamstwo ma niedobre konsekwencje i to się udało - stwierdził Pawlicki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Tę prowokację dziennikarską mocno skrytykowali politycy Nowoczesnej. Ponadto skierowali skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz zaapelowali o dymisję prezesa TVP Jacka Kurskiego. Ponadto wypowiedź Pawlickiego negatywnie ocenili przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański oraz zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Telewizja Polska zapewnia, że „Studio Polska” będzie dalej emitowane, już bez Macieja Pawlickiego. - W związku z pojawiającymi się zastrzeżeniami co do narracji i narzędzi wykorzystywanych przy prowadzeniu audycji „Studio Polska” zostały podjęte decyzje o zmianach w zespole prowadzących program. „Studio Polska” wciąż pozostaje w ramówce TVP Info - przekazało Wirtualnemedia.pl centrum informacji TVP.

Nadawca zaznaczył, że z powodu zmian w „Studiu Polska” w najbliższą sobotę wyjątkowo zamiast niego zostaną wyemitowane „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra”. - O dalszych decyzjach będziemy informować - zaznaczyło centrum informacji.

„Studio Polska” pojawiło się w ramówce TVP Info pod koniec kwietnia ub.r. Jest nadawane na żywo w dwóch częściach w soboty wieczorem. Razem z Maciejem Pawlickim program prowadziła dotychczas Katarzyna Matuszewska. Za realizację programu odpowiada Agencja Produkcji Telewizyjnej i Filmowej.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 273,5 tys. widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,67 proc.

Autor: Tomasz Wojtas

Wiecej informacji: Studio Polska, TVP Info, Maciej Pawlicki

Komentarze (42) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia