SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Studio Polska” nie znika z TVP Info, Macieja Pawlickiego zastąpi nowy prowadzący

Telewizja Polska zamierza dalej emitować program „Studio Polska” w TVP Info, przy czym w najbliższą sobotę zamiast niego pokaże „W tyle wizji”. W miejsce odsuniętego Macieja Pawlickiego pojawi się nowy prowadzący „Studio Polska”.

fot. TVP Info Article

W czwartek Maciej Pawlicki został odsunięty od dalszego prowadzenia programu „Studio Polska”. - Jako że jestem autorem programu, nie wyrażam zgody, by był on prowadzony przez kogo innego, dlatego program znika z anteny - dodał.

Powodem odsunięcia Pawlickiego jest to, że w minioną sobotę na początku „Studia Polska” podał zmyśloną informację, jakoby lider Nowoczesnej Ryszard Petru został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Dziennikarz zaraz zaznaczył, że to nieprawda mająca pokazywać, jak rozpowszechniane są fałszywe wiadomości. - Chcieliśmy pokazać, że kłamstwo ma niedobre konsekwencje i to się udało - stwierdził Pawlicki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Tę prowokację dziennikarską mocno skrytykowali politycy Nowoczesnej. Ponadto skierowali skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz zaapelowali o dymisję prezesa TVP Jacka Kurskiego. Ponadto wypowiedź Pawlickiego negatywnie ocenili przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański oraz zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Telewizja Polska zapewnia, że „Studio Polska” będzie dalej emitowane, już bez Macieja Pawlickiego. - W związku z pojawiającymi się zastrzeżeniami co do narracji i narzędzi wykorzystywanych przy prowadzeniu audycji „Studio Polska” zostały podjęte decyzje o zmianach w zespole prowadzących program. „Studio Polska” wciąż pozostaje w ramówce TVP Info - przekazało Wirtualnemedia.pl centrum informacji TVP.

Nadawca zaznaczył, że z powodu zmian w „Studiu Polska” w najbliższą sobotę wyjątkowo zamiast niego zostaną wyemitowane „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra”. - O dalszych decyzjach będziemy informować - zaznaczyło centrum informacji.

„Studio Polska” pojawiło się w ramówce TVP Info pod koniec kwietnia ub.r. Jest nadawane na żywo w dwóch częściach w soboty wieczorem. Razem z Maciejem Pawlickim program prowadziła dotychczas Katarzyna Matuszewska. Za realizację programu odpowiada Agencja Produkcji Telewizyjnej i Filmowej.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia oglądalność minutowa TVP Info wynosiła 273,5 tys. widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 3,67 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Studio Polska” nie znika z TVP Info, Macieja Pawlickiego zastąpi nowy prowadzący

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Truskawka
Swoją drogą dziwie się twórcom tego programu, że zdecydowali się wykorzystać do ilustracji manipulacji przykład Pana Petru i narazili się tym samym na proces. Przecież bezpieczniej i bardziej obrazowo dla widza byłoby przedstawić skrót ostatnich odcinków "Studio Polska" jako przykład manipulacji w mediach. Nie ma chyba lepszego przykładu na manipulację niż przykład polityka i szefa organizacji frankowiczów, który w tv publicznej prowadzi program i udaje dziennikarza
56 35
odpowiedź
User
aaa
Prowadzący przegina pałę na całego, na drugi dzień tvp info go zaprasza do studia i pozwala się bronić. Tydzień sic! później go wywalają, hmmmm, długo się namyślają w tej tvp...
40 32
odpowiedź
User
aaa
Prowadzący przegina pałę na całego, na drugi dzień tvp info go zaprasza do studia i pozwala się bronić. Tydzień sic! później go wywalają, hmmmm, długo się namyślają w tej tvp co można a co nie można...
14 26
odpowiedź
User
Kredytobiorca
Raty same się nie spłacą.
23 13
odpowiedź
User
hallo
Zwolnić to należy tę współprowadzącą feminizującą Panią Matuszewską.
39 15
odpowiedź
User
Iwona
Poprowadzi młody Wildstein?
8 6
odpowiedź
User
Ttt
Jeszcze Jan i Tadeusz
3 3
odpowiedź
User
Jam z Kolna
I tak oto wydudali frankowicza nawet z TVP. Widać uznali, że zaangażowanie w wybory zostało spłacone. Gdzie teraz, dobry dwadzieścia lat temu dziennikarz, będzie ujadał?
16 9
odpowiedź
User
ELENA
Studio Polska to pomysł P. Macieja Pawlickiego i nie widzę nikogo innego w tej roli ! Pan Pawlicki zrobił błąd ale to nie powód do odsunięcia Go od jego autorskiego programu , który prowadził bardzo dobrze i panował nad tym często spontanicznym wystąpieniem co niektórych uczestników ! Ogromny żal , że lobby przeciwne wygrywa !
38 15
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSU
Dziwni są ci socjaliści z piSSu :D :D :D Nawet pomiędzy sobą nie potrafią się dogadać :D :D :D PiSSowski socjalista Jacek KÓrski odsunął piSSowskiego socjalistę Macieja Pawlickiego, żeby teraz na jego miejsce sprowadzić jakiegoś innego piSSowskiego socjalistę :D :D :D Pytanie, po co było odsuwać piSSowskiego socjalistę Pawlickiego? :D :D :D Zapewne pytanie pozostanie bez odpowiedzi :( Bo trudno od piSSowców wymagać odpowiedzi nawet na proste pytania :(
13 20
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing