WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Grupa Onet-RASP połączy swoje firmy. Chce przejmować w internecie, skąd ma już 50 proc. wpływów

Gorący temat

Beata Tyszkiewicz odchodzi z jury „Tańca z gwiazdami”, powodem problemy zdrowotne

0

Od stycznia 2018 roku Business Insider Inc. zmieni nazwę na Insider Inc. „Więcej możliwości w mediach społecznościowych”

2017-12-18 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Należące do Axel Springer wydawnictwo Business Insider Inc. od stycznia 2018 roku zmieni nazwę na Insider Inc. Rebranding ma odzwierciedlać szerszy zakres tematyki którą chce się zająć wydawnictwo, szczególnie w segmencie mediów społecznościowych. Flagowy serwis Busienessinsider.com pozostanie niezmieniony.

Od stycznia 2018 roku Business Insider Inc. zmieni nazwę na Insider Inc. „Więcej możliwości w mediach społecznościowych”

Business Insider Inc. jest znany przede wszystkim jako wydawca serwisu Businessinsider.com. Jesienią 2015 r. wydawnictwo za kwotę 343 mln dol. zostało przejęte przez koncern Axel Springer, zaś od maja ub.r. funkcjonuje polska wersja Business Insidera wydawana przez grupę Onet-RASP.

Według informacji podanych i potwierdzonych przez „The Wall Street Journal” od stycznia 2018 r. Business Insider Inc. zmienia swoją nazwę na krótszą i bardziej ogólną – Insider Inc.

Rebranding jest związany z planami wydawcy, który zamierza wprowadzić kilka wertykalnych marek tematycznych nie związanych ściśle z kategorią biznesu. W zamierzeniach mają się pojawić m.in. Insider Coffee, Insider Wine oraz Insider Toys funkcjonujące przede wszystkim w obszarze mediów społecznościowych, a w przyszłości być może zostaną uruchomione także szerzej w internecie.

- Zmiana nazwy otworzy przed nami nowe możliwości - wyjaśnia w rozmowie z „WSJ” Henry Blodget, szef Business Insider Inc. - Nasze ambicje wykraczają znacznie poza zagadnienia ściśle biznesowe i będziemy to wyrażać dostarczając ciekawe treści także z innych segmentów ważnych dla naszych odbiorców.

Zapowiadając nową nazwę Business Insider Inc. podkreśla, że Jego sztandarowy serwis Businessinsider.com pozostanie na razie w niezmienionej formie i będzie się nadal zajmował tematyką gospodarczo - technologiczną.

Autor: ps

Wiecej informacji: Business Insider, Axel Springer

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia