SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

13,6 mln widzów meczu Polska-Kolumbia w TVP1 i TVP Sport

Mecz reprezentacji Polski z Kolumbią na antenie TVP1 i TVP Sport oglądało łącznie 13,63 mln widzów - wynika z najnowszych danych telemetrycznych udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl.

Mecz Polska-Kolumbia; fot. TVPMecz Polska-Kolumbia; fot. TVP

Średnia widownia drugiego przegranego przez reprezentację Polski spotkania pokazanego w TVP1 wyniosła 11,64 mln osób. Przełożyło się to na 64,39 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 70,29 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 66,33 proc. w grupie 16-59 - wynika z najnowszych danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom.

Na antenie TVP Sport spotkanie oglądało dodatkowo 1,99 mln osób, co dało tej stacji odpowiednio 11,06 proc., 11,58 proc. i 12,53 proc. udziału. Mecz ten również pokazywał kanał TVP4K, ale nie jest on objęty monitoringiem oglądalności.

Przynajmniej przez 1 minutę mecz oglądało 16,83 mln widzów w 4+ na głównej antenie oraz 4,06 mln w stacji sportowej.

Z kolei moment najwyższej chwilowej widowni w Jedynce miał miejsce o godz. 21.27 - wyniósł on 12,93 mln oglądających, a w TVP Sport - w godz. 20.28 - 2,33 mln oglądających.

Łączna widownia pojedynku na obu antenach wyniosła 13,63 mln osób (75,45 proc., 81,87 proc. i 78,86 proc. udziału).

Pojedynek Polska-Kolumbia oglądało dodatkowo 1,18 mln gości (a więc osób, które oglądały spotkanie nie u siebie, tylko np. u rodziny czy znajomych). Łącznie z gośćmi mecz miał 14,81 mln oglądających.

Z analizy danych widowni meczu minuta po minucie wynika, że TVP1 przez cały czas transmisji był bezkonkurencyjnym liderem rynku telewizyjnego, a drugie miejsce zajmował TVP Sport (stacja ta została minimalnie wyprzedzona przez Polsat tylko w trakcie trwania przerwy między I a II połową spotkania).

Warty zauważenia jest fakt, że znaczna część widzów w połowie trwania drugiej połowy meczu (około 1,5 mln osób na obu antenach) przestała oglądać to spotkanie.

Według MOR mecz miał o 3,2 mln widzów więcej

Jacek Kurski na swoim profilu na Twitterze opublikował dane z alternatywnego pomiaru oglądalności prowadzonego przez Netię, który wzbudza wiele kontrowersji - jego wyniki uznawane są tylko przez publicznego nadawcę. Z tych wyników wynika, że średnia widownia meczu Polski z Kolumbią na obu antenach wyniosła 16,80 mln widzów (15,05 mln w TVP1 i 1,75 mln w TVP Sport), a w szczytowym momencie na obu antenach (o 21.29) wzrosła do 18,13 mln (odpowiednio 16,49 mln i 1,96 mln - obie stacje peaki miały o różnych porach). - Widzowie TVP jak zwykle nie zawiedli. Zawiódł kto inny - skomentował ten pojedynek prezes Telewizji Polskiej.

Dane MOR z podziałem na I i II połowę meczu, udostępnione portalowi Wirtualnemedia.pl dzięki uprzejmości Telewizji Polskiej.

Mecz z Kolumbią chętniej oglądany niż spotkanie z Senegalem

Z kolei średnia widownia meczu Polski z Senegalem pokazanego w TVP1 we wtorek, 19 czerwca br. o godz. 17.00 wyniosła 9,28 mln osób. Przełożyło się to na 65,13 proc. udziału w 4+, 68,20 proc. w 16-49 oraz 66,53 proc. w 16-59. Na antenie TVP Sport spotkanie oglądało dodatkowo 1,86 mln osób (odpowiednio 13,01 proc., 14,25 proc. i 14,62 proc. udziału).

Łączna widownia pierwszego przegranego pojedynku Polaków na obu antenach wyniosła 11,13 mln osób (78,14 proc., 82,45 proc. i 81,15 proc. udziału). Mecz ten również pokazywał kanał TVP4K, ale nie jest on objęty monitoringiem oglądalności.

Z kolei według alternatywnego pomiaru widowni prowadzonego przez Netię średnia widownia meczu Polski z Senegalem na obu stacjach wyniosła 16,53 mln widzów (14,71 mln w TVP1 i 1,82 mln w TVP Sport).

Kilka dni temu portal Wirtualnemedia.pl zestawił ze sobą wyniki oglądalności wszystkich meczów pokazanych w pierwszych czterech dniach trwania mundialu. Z naszej analizy wynika, że pojedynki pokazywane na głównych antenach (w TVP1 lub TVP2) według MOR śledzi o 1,40 mln widzów (55,37 proc.) więcej niż według wyników NAM (z czego różnica w samej TVP1 wynosi 1,47 mln i 50,90 proc., a w TVP2 - 1,28 mln i 67,29 proc.). W TVP Sport widownie są zawyżone o 273 tys. osób (34,15 proc.), a łączny AMR pojedynków z głównych anten i stacji sportowej jest wyższy o 1,68 mln (50,29 proc.).

Telewizyjna Jedynka wczoraj była najchętniej oglądaną stacją dnia. Jej średni dobowy udział według NAM wyniósł 26 proc. Drugi był Polsat (6,7 proc.), trzeci - TVN - 5,3 proc., a - czwarta - TVP2 - 5,1 proc. Przeciętny Polak telewizję oglądał przez 328 min.

Pokazane przed meczem specjalne wydanie „Wiadomości” w samej TVP1 oglądało 4,26 mln widzów (28,9 proc. udziału). W TVP Info serwis ten dodatkowo miał 319 tys. oglądających (2,1 proc.).

Mistrzostwa w Rosji odbywać się będą do 15 lipca 2018 roku. Oprócz wspomnianych wyżej anten sportową imprezę oglądać można w kanale Canal+ Ultra 4K (stacja ta podobnie jak TVP 4K nie jest objęta monitoringiem oglądalności).

Reprezentacja Polski swój ostatni pojedynek fazy pucharowej rozegra 28 czerwca o godz. 16.00 (z Japonią). Będzie to tzw. „mecz o honor”, po którym niezależnie od jego wyniku nasza drużyna pożegna się z tegorocznym mundialem.

Dołącz do dyskusji: 13,6 mln widzów meczu Polska-Kolumbia w TVP1 i TVP Sport

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m.
Tak się skończyło trzymanie kadry w inkubatorze. Ptasie mleko, warunki królewskie, towarzyskie to tylko u siebie i ze słabeuszami. Spełniane każde widzimisie. Peszko sobie jedzie choć w lidze się do niczego nie nadaje a sławe zyskał w tym sezonie dzieki innemu wyczynowi. Lewy tez wciaz zajety tym, ze mu zle w Bayernie, nie pokazał absolutnie nic, poza wymuszaniem i udawaniem niezgreabnym zresztą fauli. Reszta zawodników przzecież ślepa i głupia nie jest i też swoje widzi jak są niektórzy nierówno tam traktowani. Szczesny co ma w głowie nie żeby zapobiec bramce, tylko żeby czerwieni nie złapać. Zielinski co zanim mecz sie zacznie wzrok pełen strachu. I wreszcie ten system gry ze słanymi wahadłami który jak nam potrzebny widzieliśmy wczoraj. A Nawałka może dalej okrągłe frazesy prawić albo konferencje dla dziennikarzy po porażce odwołać, bo niewygodne pytania, to nie wolno, jedynie po zwyciestwach.Takie Peru czy Iran chociaż wolą walki nadrabiają i świetnie sie na nich patrzy. A ta kadra na munidalu zaprezentowała się najgorze w historii naszych startów, takiego wstydu to ani za Engela ani Janasa nie było.
odpowiedź
User
gość
gdyby dobra gra polaków to by było więcej, podejrzewam że zamiast standardowo wyniki rosnąć przez cały mecz to w drugiej połowie spadały. przynajmniej tak w mor jest, wiec w nielsenie pewnie podobnie :D
odpowiedź
User
Babcia Mówi
Został jeden mecz reprezentacji. Ciekawe czy Kura dalej będzie twierdził że będą się rozliczać na podstawie alternatywnych wyników?