SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ograniczona funkcjonalność główną przyczyną rezygnacji z urządzeń wearables

Popularność urządzeń z kategorii wearables stale rośnie, ale niektórzy użytkownicy przestają z nich korzystać. Jednym z powodów jest ich ograniczona funkcjonalność i możliwości zastosowania.

Ericsson ConsumerLab przeprowadził badanie wśród posiadaczy wearables z Brazylii, Chin, Korei Płd., Wielkiej Brytanii i USA, którzy przestali z nich korzystać. Stanowili oni ok. 10 proc. wszystkich właścicieli tego typu urządzeń.

Największy odsetek z nich (21 proc.) wskazał na ograniczoną funkcjonalność i możliwości zastosowania jako główny powód zaprzestania korzystania z urządzenia ubieralnego. 14 proc. podkreśliło fakt, że nie jest ono samodzielnym produktem, a po 9 proc. stwierdziło, że brakuje mu wbudowanej łączności z internetem, pokazuje niedokładne dane lub informacje, jest słabo zintegrowane ze smartfonami, a także, że na rynku dostępne są nowe urządzenia z lepszymi funkcjami. Poza tym badani wskazywali na szybko wyczerpującą się baterię, kiepski design i wygląd, zbyt małą liczbę zewnętrznych aplikacji oraz trudności w korzystaniu z urządzenia i jego skonfigurowaniu.

Według analityków firmy eMarketer, pomimo powyższych problemów w najbliższych latach popularność urządzeń wearables będzie szybko rosła. W 2015 roku tylko w USA korzystało z nich 39,5 miliona dorosłych użytkowników - o 57,7 proc. więcej niż w roku 2014. Do 2018 roku liczba ta ma wzrosnąć do 81,7 miliona, a wskaźnik penetracji ma zwiększyć się dwukrotnie - z 16 proc. do 32 proc.

 

Dołącz do dyskusji: Ograniczona funkcjonalność główną przyczyną rezygnacji z urządzeń wearables

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl