WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Omenaa Mensah, Tomasz Pągowski i Ewa Czerny znów w Domo+

Gorący temat

Zbigniew Rytel i Anna Popek za Marcina Wolskiego w zarządzie warszawskiego SDP

0

Omenaa Mensah wydała książkę „Gorzka czekolada”

2015-04-17 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Omenaa Mensah wydała kolejną książkę. „Gorzka czekolada” to opowieść o życiu ciemnoskórej kobiety w Polsce. Jest to także diagnoza polskiego społeczeństwa, które ciągle ma problemy z akceptowaniem odmienności, nie tylko rasowej. Prezenterka ma nadzieję, że lektura jej nowej książki skłoni czytelników do zastanowienia się nad własnym stosunkiem do osób o innym kolorze skóry.

Omenaa Mensah wydała książkę „Gorzka czekolada”

Omenaa Mensah jest córką Polki i Ghańczyka. Całe życie mieszkała w Polsce: urodziła się w Jeleniej Górze, dzieciństwo spędziła w Londynie, a potem w Swarzędzu, na studia wyjechała do Poznania. Książka „Gorzka czekolada” opowiada o jej życiu i doświadczeniach związanych z egzotycznym jak na Polskę wyglądem.

– Chciałabym, żeby ta książka nie tylko była opowieścią o tym, że Polacy czasami są rasistami, a innym razem patrzą głodnym okiem na egzotyczną dziewczynę. Zależało mi, aby pokazać, jakim jesteśmy społeczeństwem, czy faktycznie jesteśmy otwarci, czy nie do końca. Wszystko po to, żebyśmy następnym razem zastanowili się za nim wydamy osąd na temat kogoś, kto inaczej wygląda, kto powiedział coś, co jest niezgodne z naszym kręgosłupem, kto wyznaje inną religię czy waży 10-20 kg więcej – mówi Omenaa Mensah.

„Gorzka czekolada” to osobista książka. Omenaa Mensah przyznaje w niej, że wielokrotnie padła ofiarą dyskryminacji ze względu na swoje pochodzenie i kolor skóry. Wszystkie te doświadczenie opisała w książce, której tytuł stanowi metaforyczny obraz jej życia w Polsce: raz słodki, raz gorzki. Prezenterka twierdzi, że dziś egzotyczna uroda jest jej dużym atutem, w przeszłości często jednak była przyczyną niechęci ze strony ludzi.

– Jak przeczytacie tę książkę, to zobaczycie, że czasami łza się może zakręcić w oku. Jak czytałam o tych niektórych sytuacjach, które dotyczyły mojego dzieciństwa, to nie było mi miło. Teraz na to oczywiście spoglądam z perspektywy wielu lat, doświadczenia zawodowego, znajomości naszego społeczeństwa. I tak naprawdę mogę się uśmiechać – mówi Omenaa Mensah.

Książka Omeny Mensah „Gorzka czekolada” ukazała się nakładem wydawnictwa Czerwone i Czarne. Prezenterka ma już na koncie książkę „Twoje 3i. Intuicja, indywidualność, inteligencja, czyli kobiece sztuczki nie tylko w biznesie”, zawierającą porady na temat tego, jak osiągnąć sukces dzięki dobrej autoprezentacji. Wydała także książkę z przepisami dla dzieci „Zapiekanka, układanka, ciasteczko z bajeczką” oraz bajkę o tolerancji opublikowaną w książce „Bajkowo. Dziennikarze dzieciom”.

Autor: newseria / pr

Wiecej informacji: Omenaa Mensah, Gorzka czekolada, prezenterka telewizyjna

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia