WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Nie tylko Robert Lewandowski - polscy piłkarze przed Euro na boisku reklamowym (video)

Operatorzy kablowi skarżą się na Cyfrowy Polsat do UOKiK-u. „Hurtowa cena pakietów z Euro 2016 wyższa od detalicznej”

2016-06-06 A A A KOMENTARZE: 18 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Związek Mediakom, zrzeszający małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, skierował do UOKiK-u zawiadomienie o podejrzeniu ograniczania konkurencji przez Cyfrowy Polsat przy oferowaniu pakietu kanałów z transmisjami Euro 2016. Skarżą się, że cena hurtowa zaproponowana niektórym operatorom jest wyższa od ceny detalicznej dla części abonentów Cyfrowego Polsatu.

Operatorzy kablowi skarżą się na Cyfrowy Polsat do UOKiK-u. „Hurtowa cena pakietów z Euro 2016 wyższa od detalicznej”

Wszystkie mecze Euro 2016 wraz z obszernymi komentarzami, analizami i powtórkami będą transmitowane przez Telewizję Polsat w dwóch kodowanych kanałach bez reklam: Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD (zobacz szczegółowy plan transmisji).

Cyfrowy Polsat oferuje je za darmo tym ze swoich abonentów, którzy przedłużą umowę o 24 miesiące. Dla pozostałych klientów telewizji satelitarnej będzie kosztował 79 zł, a dla klientów internetu - 99 zł.

Według Związku Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom, zrzeszającego małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, Cyfrowy Polsat niektórym zewnętrznym operatorom zaoferował pakiet z kanałami w cenie wyższej niż 79 zł.

- Niestety, hurtowa cena zakupu praw zaproponowana operatorom kablowym przez Polsat nie pozwala skutecznie konkurować z platformą Cyfrowy Polsat, ponieważ jest wyższa od ceny detalicznej jaką płacą konsumenci Cyfrowego Polsatu - tłumaczy Związek w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl. - Nie jest nam znany fakt , aby jakikolwiek operator kablowy wynegocjował cenę, która pozwoli przedstawić konsumentom sieci kablowych podobne warunki cenowe do tych, jakie otrzymają konsumenci Cyfrowego Polsatu - dodaje organizacja.

Mediakom zdecydował się zawiadomić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o takich działaniach Cyfrowego Polsatu. Zdaniem związku zachodzi podejrzenie, że Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat wykorzystują swoją pozycję dominującą i ograniczają konkurencję.

Cyfrowy Polsat porozumiał się już co do dystrybucji Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD z największymi platformami satelinarnymi i sieciami kablowymi. Pakiet z tymi kanałami oferują swoim klientom: nc+ - za 99 zł (a za darmo dla klientów przedłużających umowę o 24 miesiące z opcją multiroom), UPC Polska - wszystkim klientom za 99 zł, Multimedia Polska - w cenach 79 zł i 99 zł i Vectra - w cenach od 19,90 zł do 99,90 zł.

Autor: tw

Wiecej informacji: Cyfrowy Polsat, Euro 2016, Mediakom, UOKiK, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Komentarze (18) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia